Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(096) 010-99-77(093) 607-53-09 (viber)
  • 1741
  • 4

Як Ужгород першим відкоркував цьогорічне вино і дав старт винним фестивалям

20 листопада 2016

В Ужгороді відновили фестиваль молодого вина "Закарпатське божоле"

Хоча на Закарпатті протягом року проводиться немало тематичних фестивалів вина, в Ужгороді вирішили відновити вже трохи призабутий "Закарпатське божоле". Фішка фестивалю в тому, що в основному винороби мали би пропонувати відвідувачам молоді вина із цьогорічного урожаю винограду.

Колись "Божоле" був популярним заходом, який щороку проводився наприкінці осені - початку зими у центрі Ужгорода. Потім була кількарічна перерва. І хоча часто можна почути скарги, що закарпатські фестивалі вин - однотипні: з полосатими наметами, шашликами, картоплею і не дуже цікавою (крім споживання вина) розважальною програмою, цьогорічне "повернення" свята молодого вина отримало вже чимало схвальних відгуків.

Розпочалося святкування напередодні відкриття самого фестивалю. У центрі Ужгорода, у театралізованій обстановці, відкоркували бочку з молодим вином. Як стверджують організатори, "ужгородська бочка з вином" – перша діжка молодого вина урожаю 2016-го, відкоркована в Україні. Отже саме з Ужгорода стартувало смакування новим вином, яке визріло цього літа.

Вже наступного дня, у п’ятницю, "загудів" фестиваль "Закарпатське божоле 2016". Провести свято вирішили у підвалах відреставрованої архітектурної пам’ятки "Совине гніздо" у центрі міста.

За підрахунками організаторів, лише за перші два дні фесту, закарпатське вино спробувало близько п’яти титсяч відвідувачів. Свої вина (і не тільки вина) на фестивалі представило близько півсотні закарпатських виноробів.

Окрім вина, як і годиться, можна було придбати і закарпатський сир - дуже багато видів. Також на території фестивалі торгували і майстрині хенд-мейду, кулінарії.

Вже традиційно, у масових заходах беруть участь і закарпатські "ведмеді" - волонтери Руху підтримки закарпатських військових. У наметі волонтерів, котрі, як завжди, грунтовно підготувалися до заходу, можна було смачно поїсти, взяти участь у безпрограшній лотереї, тим самим допомогти у зборі грошей для допомоги військовим.

Не оминули увагою фестиваль і місцеві жартівники. Так, Олександр Шевелюк показав, як "правильно" пити закарпатське вино:

"По статистике сегодня 80% пьяных ужгородцев начали день с фразы: "Я вообще-то вино не очень люблю"", - дадав Олександр.

"Не забудьте вечором подивитися прем'єру: "Фантастические твари і фестиваль вина в Ужгороді"", - написав блогер Сергій Микита.

Депо