Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(096) 010-99-77(093) 607-53-09 (viber)
  • 1741
  • 4

Найцікавіші факти про населені пункти України

5 грудня 2016

В Україні близько 30 тис. населених пунктів. Із них статус міста має 1,5%.

В Україні близько 30 тис. населених пунктів. Із них статус міста має 1,5%. Натомість у містах мешкає 59% населення України.

Найбільше місто в Україні за площею та населенням - Київ, а найменше - Угнів (Сокальський р-н Львівської обл.).

Після того як Буча із селища міського типу стала містом, найбільшим селищем в Україні стала Ківшарівка (Куп'янський р-н Харківської обл.). Найбільше село в Україні - Костянтинівка (Мелітопольський р-н Запорізької області).

Цікаво, що населення 23% українських населенних пунктів не перевищує 100 жителів.

Найбільше населених пунктів у Львівській області, найменше - у Чернівецькій. Серед районів - найбільше населених пунктів у Жовківському районі Львівської області, найменше - у Ренійському районі Одеської області.

Тільки 47% населених пунктів в Україні мають унікальні назви. Решта мають назви, які принаймні один раз дублюються. Найпоширеніша назва населеного пукнту в Україні - Іванівка (таких 121). На другому місці Олександрівка (107) і на третьому - Михайлівка (106).

В областях лідери різні. Наприклад, у Вінницькій області це Тарасівка, у Донецькій - Шевченко, у Житомирській - Рудня, у Закарпатській - Новоселиця, у Запорізькій - Шевченко, у Івано-Франківській - Діброва, у Луганській - Степове, в Одеській - Петрівка, у Полтавській - Жовтневе, у Тернопільській - Новосілка, у Черкаській - Михайлівка, у Чернівецькій - Шишківці, у Чернігівській - Будище.

Середня довжина назви населеного пункту - 8,8 символів (із пробілами, апострофами, дефісами). Населений пункт із найкоротшою назвою - селище Яр (Мурованокуриловецький р-н Вінницької області). Населений пункт із найдовшою назвою - село Петропавлівська Борщагівка (Києво-Святошинський р-н Київської області). Назва складається із 25 літер.

Перші за абеткою в переліку населених пунктів - два села з назвою Абазівка (Зачепилівський р-н Харківської обл. і Полтавський р-н Полтавської обл.). Останніє за абеткою - смт Ящикове (Перевальський р-н Луганської обл.).

Найчастіше назва населеного пункту в Україні починається з букви "К" - понад 10%! Найрідше з букви "Ї" - усього 5: Їжівці, Їжаківка, Їздецьке, Ївженки, Їжицьки. Населених пунктів, що починається з літери "Є" - 53.

Дефіс є в майже 2% назв населених пунктів. Трохи більше 2% назв мають апостроф.

Майже 9% назв населених пунктів складається з двох окремих слів. Назва 5 населених пунктів складається з трьох слів. Це село з найекзотичнішою назвою - Сакко І Ванцетті (у Бахмуцькому районі Донецької області. - Gazeta.ua), а також Нова Калуга Друга, Верхній Токмак Другий, Верхній Токмак Перший, Криве Озеро Друге.

Немає жодного населеного пункту із буквою "ґ" у назві.

Газета