Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 670
  • 1

Джуринський водоспад

Джуринський (Червоноградський) водоспад - водоспад на річці Джурин в Заліщицькому районі Тернопільської області України. Висота водоспаду - 16 метрів. Джуринський водоспад є найбільшим рівнинним водоспадом України. Поблизу водоспаду розташоване село Устечко і руїни зниклого міста Червонограда. Біля водоспаду знаходяться руїни існувала в минулому водяного млина.

А ось стародавнього міста Червоногорода вже немає на жодній карті світу. Історія Про те, як з'явився на рівнинній річці Джуринський водоспад, є кілька версій. Згідно з першою, в 17 столітті татари (або турки) намагалися захопити Червоногородський замок, який з усіх боків був оточений водою. Для цього нібито зруйнували кам'яний кряж і змінили русло річки, щоб вона обходила замок

.

Прихильники польської гіпотези вважають, що Джуринський водоспад утворився під час перебудови замку до палацу з волі власників маєтку, польських шляхтичів Понінських. Нібито вони розбили величезний ландшафтний парк і штучно створили водоспад, щоб прикрасити територію. Спростували обидві версії старі карти: на деяких з них видно, що повноводна петля річки Джурин огинає замок (це позбавляє сенсу «турецьку» версію), а ще на мапі помітний водоспад з млином - значить, і «паркові» версія не відповідає дійсності.

Припускають також, що в районах, де жило в той час багато людей, не було ні одного млина. Тому річку місцеві жителі «роздвоївся»: частина води пустили по новому шляху, на якому і побудували млин, а частина текла далі старим руслом. Є і четверта версія: нібито водоспад утворився сам, без втручання людини, прорвавши перемичку між «паралельними» ділянками русла.

Турів не знайдено.