Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Великий та сміливий народе України, ми відновлюємо наші тури в безпечні місця. Кожні 10% з доходу ми відправлятимемо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ. Раді будемо кожній зустрічі з вами.
(044) 344-17-66 - (тимчасово не обслуговується)(067) 446-75-35 - Валентина
  • 14
  • 3

Тронна фортеця

Тронна фортеця - розташована в Румунії, на пагорбі біля Сучави, ця стародавня захисна цитадель є важливим історичним пам'ятником і одним з небагатьох Сохранившихся в країні зразків оборонних споруд старовини.

Сучава на протязі тривалого часу була столицею Молдавії, а Тронна Фортеця в ті часи служила для правителів того часу не тільки обителлю, а й місцем для їх коронації.

Неподалік від форту можна побачити пам'ятник, споруджений на честь Штефана Чел Маре, при якому фортецю отримала найбільш важливе стратегічне значення. Саме цей правитель істотно допрацював і поліпшив твердиню, і зробив її практично неприступною для ворогів.

Понад два століття Тронна Фортеця благополучно протистояла всім облог, і ніхто за цей час так і не зміг захопити неприступний форт.

Крім того, при Штефаньо в фортеці зробили прибудови, якісно поліпшили життя її мешканців - побудували додаткові господарські будівлі, нові приміщення, зали для солдатів, дружини правителя та нього самого, і навіть склад для пороху.

Тільки в середині XVI століття об'єднана польсько-турецька армія змогла захопити неприступну твердиню. Трохи пізніше фортеця підпалили з метою руйнування, а столицю країни перенесли в куди менш захищений місто - Ясси.

1675 рік став для фортеці фатальним - Дмитро Кантакузін зруйнував місто поряд з фортом, а його залишки підірвав. Довершив справу подію через кілька років землетрус, практично повністю знищило твердиню, і розкидані залишки її стін по пагорбу.

Ще один пов'язаний з фортецею цікавий факт - під час однієї з облог румунської фортеці загинув син знаменитого українського гетьмана Богдана Хмельницького. Прийшовши на виручку тодішньому власникові фортеці і за сумісництвом свого тестя, він брав участь у кровопролитних боях, де і наклав головою.

На сьогоднішній день фортеця частково відновили, а реставраційні роботи постійно тривають. На стінах фортеці туристи можуть побачити білі лінії - вони показують, яка частина кладки оригінальна, а яка сучасна.

Джерело