Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Великий та сміливий народе України, ми відновлюємо наші тури в безпечні місця. Кожні 10% з доходу ми відправлятимемо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ. Раді будемо кожній зустрічі з вами.
(044) 344-17-66 - (тимчасово не обслуговується)(067) 446-75-35 - Валентина
  • 6
  • 1

Спасо-Преображенський собор

Спасо-Преображенський собор в місті Путивль Сумської області є твором давньоруської архітектури. Споруджений як головний храм Святодухівського жіночого монастиря, заснованого в XVI столітті. Собор діючий, тут проводяться богослужіння і урочисті церемонії.
Історія його складна і заплутана, початок її губиться в глибині століть. Спочатку це був дівочий Святодухів монастир, які вперше згадується в архівних документах, датованих 1595 роком. У 1617 році тут почалося будівництво кам'яного собору, яка тривала до кінця століття - класичний приклад довгобуду.

Нарешті, втративши терпіння, ігуменя Онися 1697 року поскаржилася на будівельників Петру I, який не тільки дав необхідні розпорядження, а й поіменно назвав чиновників і будівельників, відповідальних за затягування будівельних робіт.

1707 року всі будівельні роботи в монастирі були завершені. Виник ансамбль, що складається зі збережених до нашого часу будівель. У 1770 році монастир скасували, а його будівлі були передані під міський Спаський собор.

Джерело