Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 2357
  • 4

Національний природний парк «Дністровський каньйон»

15 вересня 2016

Більшість жителів великих міст в Україні, які вже претендують на звання «мегаполісів», навіть не здогадуються про існування іншого світу за межами полісу.

Більшість жителів великих міст в Україні, які вже претендують на звання «мегаполісів», навіть не здогадуються про існування іншого світу за межами полісу. Однак кожен із нас по своїй природі прагне вирватись за межі монотонної і надокучливої суєти, кожен прагне, хоча б, кілька днів спокою та відпочинку на місці де дихається на повні груди, де довкола вода, гори та чисте небо над головою. Така місцина є – це Національний природний парк «Дністровський каньйон».

Особливості місця

Неторкана людською рукою природа, про яку сьогодні говоримо, розкинулась на межі Тернопільської, Івано-франківської, Чернівецької, та Хмельницької областей. Місцевість своїм виглядом заслужила внесення до переліку 7 природних чудес України. Найбільша частина парку розкинулась саме у Тернопільській області. Загалом довжина «Дністровського каньйону» становить 250 кілометрів, що робить його одним із найбільших у Європі.Каньйон утворився в наслідок процесів викликаних рухом течії ріки Дністер. Наймальовничіша частина природного парку розкинулась на території від річки Золота Липа до знаменитої річки Збруч. Творення каньйону відбувалось останні пів мільярда років. Уявіть собі скали котрі бачили зорю життя на нашій планеті…

Найважливішим у визначенні каньйону як такого є скали, що його оточують. Отже гори, що утворились по обох сторонах Дністра, за своїм визначенням є молодими скельними утвореннями і є яскравою приманкою для туристів та науковців не тільки з України а й зі всього світу. Особливої уваги заслуговують травертинові скали. Вони зачаровують своїми химерними і неповторними формами та вигинами. В скалах допитливі мандрівники можуть знайти безліч входів до різноманітних печер та гротів. Найвизначнішими печерами у «Дністровському каньйоні» є Оптимістична з довжиною ходів 204 кілометри та Озерна з 134 кілометрами відповідно. Загалом тут розташовується близько 50 таких підземних утворень, кожне з яких є по своєму унікальне та неперевершене, у своїй красі.

До схилів каньйону підтікає безліч вод із різноманітних джерел та річок. Впадаючи у Дністер в районі каньйону вони утворюють велику кількість водоспадів. Найвизначнішим, є найвищий рівнинний водоспад України – Червоногородський, який впадає в ріку Джурин, що також розташована в цьому районі.Завдяки скальним утворенням, що вбирають у себе тепло в каньйоні сформувалась відмінна екологічна міні-система. Тут весна наступає на два три тижні раніше від загальної території.

Рослинність котра занесена до Червоної Книги України, в цьому природному парку буяє та росте у надзвичайно великій кількості. Ліси, розкинуті довкола «Дністровського каньйону» є за своїм визначенням шороколисними з великою кількістю дубів, грабів, буків та ін.Територія багата також і на фауну. Тут спокійно живуть різноманітні ссавці: козулі, вепри, зайці, лисиці, білки… На скалах гніздяться різноманітні птахи. У небі часто можна побачити шуліку, лелеку, яструба та ін. У самому Дністрі поширено близько сорока видів риб, а також значне поширення жаб. Це свідчить насамперед про виняткову екологічну чистоту. До речі ріка Дністер вважається однією із найчистіших у Європі.

Кожен хто тут побуває, потім розповідає про те що бачив частинку раю. Все довершено і епохально. Враження котрі передаються людині - прадавніми горами, силою ріки та водоспадів, співом птахів та величними лісами наділять вас енергією та силою на довгий час.

Стежками