Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(063) 023-55-35(096) 010-99-77
  • 5703
  • 4

Парк Олександрія в Білій Церкві

В місті Біла Церква, в годині їзди від Києва, розташувався прекрасний парк «Олександрія».

У вихідний день багато городян вважають за краще усамітнитися від міської суєти. В місті Біла Церква, в годині їзди від Києва, розташувався прекрасний парк «Олександрія».

Це прекрасне місце для відпочинку і цікавої прогулянки, яка захопить вас на цілий день і проведе не просто по алеях з величних вікових дерев, великих галявин і мальовничих ставочків, а ще й занурить в атмосферу 18го століття, показавши безліч архітектурних спадків тієї епохи

У даній статті пропонуємо вам корисні практичні матеріали та поради, як організувати поїздку вихідного дня в парк «Олександрія».

Парк Олександрія – трохи історії

Дендропарк «Олександрія» – один із найдавніших і найцікавіших пам’яток садово-паркового мистецтва України кінця 18го століття. У 1774 році графу Ксаверію Браницькому за придушення повстання було пожалуване королем Речі Посполитої, під владою якої тоді була Україна, маєток з містами Біла Церква і Ставище.

Деякий час по тому Браницький одружується на Олександрі Василівні Енгельгардт, племінниці князя Г. Потьомкіна. І незабаром Олександра вирішує розбити в своєму маєтку в вишуканий парк, за образом і подобою дивовижних парків під Санкт-Петербургом. Так, в 1784-1786 було розпочато будівництво, яке активно тривало аж до скасування кріпосного права в 1861 році.

Парк Олександрія – як дістатися

>Знаходиться парк Олександрія у місті Біла Церква (Київська обл., 70 км. На південь від Києва). З Києва маршрутки ходять від станції метро Либідська (тут черги найменші), метро Вокзальна (тепер відправляються з невеликою автостанції); також посадка здійснюється від Палацу Україна і від торгово-розважального центру “Магеллан”. Час в дорозі – близько 1 години

.

Діставшись до Білої Церкви, не важко буде доїхати і до парку Александрія. Ви можете на маршрутці з Києва вийти на зупинках «площа Свободи» або «Ринок» і під’їхати кілька зупинок вже міським транспортом.

Останнім часом парк Олександрія здорово облагородився. Всі прибрано і доглянуто, хоча і без зайвого шику. Попити чай / каву і купити солодощів ви зможете всього лише в одному місці – в будівлі музею. На території парку зустрічаються парочка туалетів.

Площа парку майже 400 гектарів. Його рослинність, дерева і чагарники - це приблизно 750 представників флори різних континентів, серед них - чимало екзотичних. Величезну цінність становлять архітектурні споруди.

На території парку діє музей, в якому можна дізнатися історію трьох поколінь його власників, графів Браницьких, і помилуватися 15 скульптурами з білого італійського мармуру від кращих майстрів XIX століття.

Найголовніше, що парк Олександрія виглядає як доглянутий, немає сміття і можна відпочити на славу від галасливих міст.

Навколо Світу

Турів не знайдено.