Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 1552
  • 3

Іллінська церква

Іллінська церква знаходиться у селі Суботів Чигиринського району, що на Черкащині. За історичними даними, вона збудована у 1653-му році за наказом Богдана Хмельницького. Це була родова церква-усипальниця.

Іллінська церква – явище цікаве та колоритне, особливості цій споруді додає і її розташування – на невеликому пагорбі на розкішних чигиринських землях.

Історія свідчить, що тут у 1657-му році було поховано славного гетьмана-батька України Богдана Хмельницького. Його поховання знаходилося справа від вівтаря церкви.

Пізніше у середині 19 століття до церкви було прибудовано розкішну дзвіницю – саме такий вигляд церква має і сьогодні. Збудовано у ті часи було й галерею, яка поєднувала дзвіницю та церкву.

За радянських часів, звичайно ж, церкву використовували не за призначенням. У цьому приміщенні був склад, потім клуб. Після Другої світової війни у приміщенні храму було створено музей Богдана Хмельницького. Також, трохи згодом, було встановлено символічний надгробок Б. Хмельницькому. Архітектор – І. Шмульсон.

На початку 80-х минулого століття галерею між церквою було розібрано – намагалися створити первісний вигляд церкви. У 90-х роках приміщення церкви було віддано релігійній громаді, відновилися богослужіння.

З цікавих фактів відомо, що у 1845-му році, коли Тарас Шевченко подорожував Україною, він заїхав і до Суботова. Зберігся й до нині малюнок Іллінської церкви, який зробив Т. Шевченко. Цікаво, що підписано малюнок «Богданова церква». До речі, Тарас Шевченко захоплювався особистістю Богдана Хмельницького, вважав його славним сином українського народу. Також Шевченко написав вірш-згадку про церкву «Стоїть в селі Суботові».

Увінчала пам'ять про Богдана Хмельницького та його церкву й влада України, зокрема зображення храму ми можемо побачити на звороті грошової купюри номіналом у п’ять гривень.

Іллінську церкву також зображали у своїх роботах П. Сплестер, Де ля Фліз.