Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 1507
  • 2

Ділове

Ділове́ — село в Рахівському районі Закарпатської області.

Історична довідка

Село Ділове вперше згадується з XVI століття. До 1947 року воно називалось Трибушани (за однією з угорських легенд тут жили три брати Бушани).У XIX ст. у Трибушанах добували залізну руду в шахтах гори Довгарунь. У 1861 році тут був заснований склодувний завод. В будівництві транскарпатської залізниці приймали участь багато національностей, а саме: поляки, чехи, німці, італійці, котрі згодом тут залишилися як поселенці і до початку XX століття селище входило до складу Угорщини.

Тому ці краї вражають неповторною красою природи та самобутністю культур етносу, традицій та сьогодення, що саме і приваблює туристів зі всього світу.

Географія

Село знаходиться на кордоні з Румінією на відстані 190 км від Ужгорода та 140 км від Івано-Франківська.

Мікроавтобус від автовокзалу "Ужгород-Ділове-Ужгород" здійснює 10 рейсів на добу (перший рейс із автовокзалу "Ужгород" — о 6.30, останній — о 14.20; тривалість рейсу — 5,5 год).

Через село проходить шосе Н09

Пам'ятки

На східній околиці села розташований найвищий в Українських Карпатах Ялинський водоспад. В районі села - ботанічна пам'ятка природи місцевого значення Тис ягідний. У селі Ділове є 4 церкви, у тому числі Церква Різдва Пресвятої Богородиці. Стоїть дерев'яний храм Успення Пресвятої Богородиці, збудований у 1750 р.

Недалеко від села знаходиться знаменита стела "Центр Європи"

.