Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Дорогі друзі. В зв`язку з військовою ситуацією в Україні ми призупиняємо організацію турів до настання тиші. З приводу повернення коштів звертайтеся до наших менеджерів. Відповідати вам зможемо не відразу, тому, що наші менеджери можуть знаходитися в бомбосховищах чи підвалах !!!
(044) 344-17-66 - (тимчасово не обслуговується)(067) 446-75-35 - Валентина
  • 491
  • 1

Санаторій-курорт “Сонячне Закарпаття”

Санаторій-курорт “Сонячне Закарпаття” знаходиться за 1,7 км від с. Поляна Свалявського району Закарпатської області України по автошляху Свалява-Перечин-Ужгород. Відстань до районного центру - 11 км, до обласного (м. Ужгород) - 75 км. Санаторiй розташований на правому березi рiчки Велика Пиня, в урочищi Тихий, на висотi 340 м вище рiвня моря мiж Полонинським i Вулканiчним (Вiгорлат-Гутинським) хребтами Карпат, на пiвнiчно-схiдних схилах останнього, З усіх боків оточений змішаним лісом. На площi близько 7 тис. га, якi охороняє Полянське лiсництво, ростуть представники 60 листяних та 20 хвойних порiд дерев та кущiв. По лівому берегу ріки розбитий штучний рекреацiйний лiсосадопарк площею 157 га вiд "Сонячного Закарпаття" до пiвнiчно-схiдної околицi с. Поляна. Безпосередньо на території оздоровниці є природні зони проростання рідкісних ранньоквiтучих ефемероїдних рослин, серед яких домiнує шафран Гейфеля.

Для курорту Поляна характерний помiрно-континентальний клiмат. Зима м`яка, лiто неспекотне, осiнь тепла, тиха й сонячна. Середньорiчна температура повiтря 10 С. Кiлькiсть годин сонячного сяйва близько двох тисяч на рiк відповідає м. Сочі. Сонячнi ванни на вiдкритому повiтрi можна приймати з 15 квiтня до 15 жовтня. Максимальна температура повiтря в липнi (30 С), мiнiмальна (-25 С) - в сiчнi. Вiтри бувають рiдко i швидкiсть їх незначна (3-4 м/сек.). Атмосферний тиск 715-756 мм рт.ст. Снiговий покрив звичайно тримається з листопада до кiнця лютого. Кiлькiсть опадiв вiд 600 до 1300 мм на рiк, найбiльше в груднi. Середньорiчна вiдносна вологiсть повiтря 82%. Окрім ріки Велика Пиня, на територій оздоровниці розташоване штучне озеро з протiчною водою.

Протягом року в санаторії «Сонячне Закарпаття» лікується і відпочиває більше 10 тис. чол. На сучасному рівні проводиться обстеження хворих. Є клінічна, біохімічна лабораторії, (в санаторії «Поляна» - також бактеріологічна та імунологічна), рентген-діагностичне відділення, кабінети функціональної діагностики серцево-судинної системи, езофагогастро-дуоденофіброскопіі, проктологічний, кабінет ультразвукової діагностики, гінекологічний, кабінет психотерапії. Про діагностичних можливостях свідчить хоча б те, що в лабораторії, зокрема, можна отримати близько 50 різноманітних показників стану внутрішнього середовища організму.

В санаторії працюють кваліфіковані лікарі, медичні сестри і молодші медичні працівники. Всі вони своєчасно атестуються, регулярно проходять післядипломну підготовку. Це зумовлює високу якість діагностики та лікування. Хоча формально санаторій вважається гастроентерологічним, на лікування приїжджають хворі з різними супутніми захворюваннями, тому дуже бажано мати широкі можливості виконувати відоме правило медицини - лікувати не хворобу, а хворого. І такі можливості в оздоровниці є. Виявлення та лікування супутніх захворювань дозволяє досягти високої ефективності та збереження стійких результатів бальнеотерапії у віддаленому періоді. Крім кабінетів для лікування захворювань органів травлення, функціонують інгаляторій, кабінети гідропатії (душ Шарко, циркулярний, висхідний), гідромасажу ясен при стоматологічних захворюваннях, зрошень піхви мінеральною водою для лікування деяких гінекологічних захворювань, кабінет штучного мікроклімату соляних шахт для лікування хронічних захворювань бронхів і легенів, кабінети масажу, зал лікувальної гімнастики, аеросолярій. Добре оснащено відділення для лікування фізпроцедурами. У ньому є всі апарати, використовувані сучасною медициною, включаючи магніто-, лазеро- і мікрохвильову резонансну (КВЧ-) терапію. Наявність великого вибору методик забезпечує комплексність впливу і високу його ефективність.

Адміністрація санаторію Сонячне Закарпаття реалізує путівки і курсівки на амбулаторне лікування безпосередньо в санаторії, а не тільки через фонди соціального страхування, як це було раніше, тому задовольняються практично всі заявки на лікування. Форма оплати будь-яка - безготівкова або готівкою безпосередньо в касу санаторію. Якщо в санаторії немає вільних місць, можна придбати путівку на амбулаторне лікування (курсівку), що дає право на лікування та харчування в санаторії, а житло орендувати в приватному секторі. Можна придбати путівку лише на лікування, а харчуватися самостійно. На території санаторію Сонячне Закарпаття є підприємства громадського харчування і торгівлі - їдальні, ресторани, кафе, продовольчі та промтоварні магазини, базар.

Всі номери санаторію мають побутові зручності. Більшість кімнат розраховано на двох чоловік, є одномісні кімнати і номери «Люкс». У кожному номері є телевізор, холодильник. Крім загального бювету, функціонуючого з 1965 р, обладнані ще два - в спальних корпусах №1 і №2.

Джерело