Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Великий та сміливий народе України, ми відновлюємо наші тури в безпечні місця. Кожні 10% з доходу ми відправлятимемо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ. Раді будемо кожній зустрічі з вами.
(044) 344-17-66 - (тимчасово не обслуговується)(067) 446-75-35 - Валентина
  • 1861
  • 4

Поляна

Поляна — село в Україні Свалявского району Закарпатскої області.

Історична довідка

Село має багатовікову історію, так як його пам’ятники, знайдені на території, відносяться до II тисячоліття до н. е. Вперше село згадується ще в XII ст. як найбільше поселення пастухів.

Ближче до середини XIII століття в часи навали монголо-татар село було розграбовано, спалено та забуте аж до XVI століття, і тільки у 1548 році життя на Поляні повністю відновлено.

У XVII — XVIII столітті час визвольної війни угорського народу багато полянських селян-повстанців, які вступили до загону куруців, боролися проти феодалів та нанесли сильні удари по імператорським військам. Однак рух повстанців потерпіло поразку, та Габсбурги жорстоко розправилися з ними, віддав їх на великі муки. Ті селяни, що зостались живими, кріпаками були передані іншим землевласникам. У 1728 році австрійський імператор Карл VI віддав значну частину Закарпаття великому австрійському магнату Шенборну-Бухгейму, і Поляна стала його власністю та була упорядкована у склад Мукачевсько-Чинадіївської домінії.

З другої половини XIX століття у селі почали діяти три цеха по розливу мінеральної води, відомої місцевим жителям більше ніж 500 років, про що свідчать грамоти угорського короля 1463 року. Мінеральну воду називали «Поляна Квасова» або «Лужанська» та вживали її як і звичайну столову воду, так і лікувальну від захворювань органів травневої системи. Джерела належали графу Шенборну. З 1842 по 1911 рік «Поляна Квасова» відмічалась 21 раз на міжнародних конкурсах як одна з найкращих мінеральних вод у Центральній Європі. Наряду з «Поляна Квасова» великий попит на європейському ринку мала також і «Лужанська». Ця вода має багато нагород та дипломів.

Санаторії

В часи радянської влади в околицях села були збудовані санаторії, котрі мають популярність як в країні, так і за її кордонами. Їх нараховуються десятки – це «Поляна», «Сонячне Закарпаття», «Закарпатський Оздоровчий Комплекс "Сонячний"» та ряд інших, працюючих на базі мінеральних джерел та курортів Кавказу («Єсентуки») та Грузії («Боржомі»).

Тут також розміщений завод по розливу мінеральної води «Поляна Квасова», «Лужанська».

Готель «Фортуна» в Поляні

Готель «Фортуна» в Поляні

Поляна

Поляна

Пансіонат ''Злата вежа''

Пансіонат ''Злата вежа''

Турів не знайдено.