Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 10

Село Мельники

Село Мельники розташоване за 40 кілометрів від Чигирина.

Село розташоване вздовж Холодного Яру, обабіч річки Медведки (притока Тясмину) за 40 км від районного центру — міста Чигирин, за 30 км від залізничної станції Фундукліївка та за 55 км від обласного центру — міста Черкаси.

На півночі село сусідить з селом Зам'ятниця, на сході з селом Медведівка, на півдні з селом Головківка та селищем Буда.

Місця поблизу Мельників були заселені здавна.

Тут виявлено поселення доби бронзи, так зване Мотронинське городище та кургани ранньоскіфської пори.

У районі городища в XI столітті, до монголо-татарської навали, був споруджений відомий Мотронинський монастир, що водночас служив і фортецею.

Ще й дотепер збереглися його оборонні вали.

Пізніше монастир не раз руйнували завойовники.

Навколишні жителі щоразу відбудовували його (останній раз у 1568 році).

У писемних джерелах Мельники вперше згадуються під 1629 роком. За народними переказами мешканці села ставили на річці Сріблянці водяні млини і мірошникували. Звідси й назва села — Мельники.

Спершу воно належало до володінь Мотронинського монастиря. Спустошливі татарські наїзди, наступ магнатів на Придніпров'я не раз змушували мельниківців братися за зброю. В роки визвольної війни українського народу 1648—1654 рр. вони входили до складу Медведівської сотні Чигиринського полку.

За Андрусівським перемир'ям 1667 року Мельники відійшли до Польщі. Потім за «Вічним миром» — до так званої нейтральної землі, яка не підлягала заселенню.