Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Великий та сміливий народе України, ми відновлюємо наші тури в безпечні місця. Кожні 10% з доходу ми відправлятимемо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ. Раді будемо кожній зустрічі з вами.
(044) 344-17-66 - (тимчасово не обслуговується)(067) 446-75-35 - Валентина
  • 2848
  • 4

Нагуєвичі

Нагуєвичі — село Дрогобицького району Львівської області. Знаходиться за 10 км від Дрогобича.Нагуєвичі. Околиця

Нагуєвичі – мальовниче галицьке село, яке, на перший погляд, схоже на інші. Але насправді воно має свою родзинку – серед цієї чарівної прикарпатської місцевості колись народився Іван Франко – український геній. І сьогодні в Нагуєвичах панує така творча атмосфера, як і за часів письменника. Село досі зберігає свою багату історію: в музеї, в стежці Франка, в устах селян.

Нагуєвичі сповнені пам’яті про свого славетного земляка. Видатний український письменник Іван Франко народився у цьому мальовничому селі 1856 року і доклав чимало зусиль до збереження його історії. У Нагуєвичах він написав чимало своїх творів, перекладав. Рідному селу письменник присвятив декілька наукових праць – «Коляда в Нагуєвичах», «Неолітичні знахідки в околицях Нагуєвич і їх сучасні уживання», «Спалення Упирів в селі Нагуєвичі в 1831 р.», «Лісові шкоди, кари в Нагуєвичах».

У 1952 році без згоди селян Президія Верховної Ради Української РСР прийняла рішення про перейменування Нагуєвичів на село Івана Франка. Чимало тодішніх українських письменників виступали за повернення попередньої, історичної назви, але цього добилися тільки в 2009 році.10 березня 1994 року в селі відкрили Державний історико-культурний музей «Нагуєвичі», до якого входить музей Івана Франка, відновлена батьківська хата, господарські приміщення, капличка, пасіка, алея, гай, скульптурна композиція і поляна казок.

Батьківська хата письменника не збереглася (згоріла), але в музеї інтер’єр відтворили згідно зі спогадами Франка: «Моя батьківська хата була під солом’яним стріхом, пошита китицями з житньої соломи. Вона була збудована правдоподібно ще наприкінці XVIII ст. Звичаєм майже всіх підгірських хат вона була орієнтована вікнами на полудень, мала дві обори…В хаті було дві кімнати, долішня, де стояла глиняна піч, при ній припічок і запічок».

Варта уваги стежка Івана Франка, яка простягається від музею на 1700 метрів у лісі. Обабіч неї розташовані дерев’яні скульптури – герої казок і творів письменника. Свіже лісове повітря, цікаві скульптури, земля, по якій ходив один з найвизначніших українців… Нагуєвичі справді підходять для хорошого відпочинку.

У 2012 році в Нагуєвичах проводили фестиваль «ФранкоФест», а в 2013 – фестиваль «ФранкоМісія». Музично-мистецьке дійство об’єднує тисячі людей із цілої країни та має на меті популяризування постаті та творчості Івана Франка. Приїхавши в Нагуєвичі, почувши біографію письменника, прогулявшись його слідами кожен зрозуміє, що Франко – не просто чудовий письменник, а й прогресивний українець, чиї погляди та думки актуальні й досі.

Нагуєвичі. Околиця

Нагуєвичі. Околиця

Пам'ятник Івану Франку

Пам'ятник Івану Франку

Заповідник

Заповідник "Нагуєвичі"

Костел-Усипальниця Потоцьких

Костел-Усипальниця Потоцьких