Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(096) 010-99-77(093) 607-53-09
  • 26
  • 4

Аджигольський маяк

Аджигольський маяк (Станіслав-Аджигольський задній маяк) — найвищий маяк України. Знаходиться поблизу села Рибальче Голопристанського району Херсонської області у південно — східному куті Дніпровського лиману, побудований в 1911 р. за проєктом інженера і вченого Володимира Григоровича Шухова.

Історія

На початку 1908 року, морське міністерство уклало з будівельною конторою інженера О. В. Барі контракт на будівництво двох гіперболоїдних маякових веж на штучних бутових островах: однієї-30-метрової, в трьох кабельтових від північного краю острова Якушев, а іншої — 70 метрової, на відстані 3,6 милі від першої, на північ від селища Рибальче.

Маяки були спроєктовані інженером Володимиром Григоровичем Шуховим. Він відпрацював промислову технологію виготовлення всіх деталей, створив детальний каталог типових конструкцій, випустив документацію з докладним описом способів монтажу елементів безпосередньо на будівельному майданчику.

Станіслав — Аджигольський задній маяк на момент споруди був первістком висотних гіперболоїдів. На ньому відпрацьовувались нові елементи збірки, використані потім при зведенні Шуховської радіощогли висотою 148 м у Москві.

Джерело


Тури під замовлення 1