Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 14
  • 1

Барбакан

Барбакан — історико-архітектурний пам'ятник в Кракові (Польща) розташований на туристичному маршруті Королівська дорога, колишня найпівнічніша частина міських стін. На даний час є філією Краківського історичного музею. Охороняється як пам'ятник Малопольського воєводства.

Барбакан був побудований в 1498-1499 роках, під час правління польського короля Яна I Ольбрахта, який після битви біля Козмінського лісу очікував нападу на Краків військ господаря Молдавського князівства Стефана Великого.

Спочатку барбакан був з'єднаний із Флоріанськими воротами довгим мостовим переходом і його головною метою був захист цих воріт. На стінах перебували гурдиции, які спиралися на аркади і мали стрільниці. Вхід в барбакан здійснювався з боку краківського району Клепач через підйомний міст. Вхід розташовувався майже паралельно лінії зовнішніх стін, що дозволяло захисникам барбакана вести прицільний вогонь по нападниках. Барбакан мав двоє воріт, які з'єднувалися розвідним мостом, розміщеним над заповненим водою ровом. Підйомний міст, що з'єднував барбакан із Флоріанськими воротами, мав ширину 2,4 метра і заввишки 3,5 метра.

Джерело