Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Великий та сміливий народе України, ми відновлюємо наші тури в безпечні місця. Кожні 10% з доходу ми відправлятимемо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ. Раді будемо кожній зустрічі з вами.
(044) 344-17-66 - (тимчасово не обслуговується)(067) 446-75-35 - Валентина
  • 2037
  • 1

Батуринська цитадель

Цитадель Батуринської фортеці є визначною пам'яткою українського національного містобудування, наочним свідченням прийомів оборонного будівництва ХІ — XVIII ст., а також історико-меморіальною пам'яткою національного значення як гетьманська резиденція Д.Многогрішного, І.Самойловича та І.Мазепи, місто, що не скорилося волі Петра І і було по-варварськи знищене разом із жителями.

Резиденція гетьмана Івана Мазепи, відтворена з нуля. У 2004 році був зроблений перший крок до відновлення старої Батуринської цитаделі та встановлено кам'яного хреста з іконою Божої Матері, знайденої під час археологічних розкопок. В урочищі «Цитадель» збереглися залишки земляних укріплень, вік якої, за археологічними даними становить понад 900 років.

Скульптурна композиція Батуринської цитаделі була відкрита 22 січня 2009 року в день Соборності України. Цитадель була відбудована в попередньому розмірі і зовні максимально відповідає оригіналу. Була завершена реконструкція трьох оборонних веж, фортечних стін, гетьманського палацу і Воскресенської церкви, які увійшли до складу Національного історико-культурного заповідника Гетьманська столиця.

У центрі цитаделі знаходиться гетьманський будинок. У результаті розкопок відновлена його планова структура, і зовнішній вигляд відтворений за аналогією. З оглядового майданчика надбрамної вежі відкривається найкраща панорама долини Сейму.

Вікіпедія