Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(044) 344-17-66 - багатоканальний(096) 010-99-77 - керівник компанії Євгеній
  • 2
  • 1

Благовіщенська церква

Благовіщенський храм — це споруда в стилі раннього класицизму з елементами бароко. Відрізняється приземистим силуетом.

Територія церкви обведена масивною цегляною огорожею зі стовпами. Висота цієї споруди становить 20 метрів. Зовні церква пофарбована в білий колір, бані — в сірий. Благовіщенський храм має три престоли.

Головний — в ім'я Благовіщення Божої Матері, а бокові: один — в ім'я Апостолів Петра і Павла, інший — великомучениці Катерини. Храм має вигляд корабля, над входом височіє чотириярусна дзвіниця.

За дзвіницею — одноповерховий притвор і сам храм — невисокий з двома прибудовами і шлемообразним куполом на восьмикутному світловому барабані. Верхній барабан також восьмикутний зі світловими вікнами і шлемообразним куполом який вінчає хрест.

Історія

Благовіщенська, або "Біла " церква в Тростянці була побудована в 1744—1749 роках, а в 1750 була освячена. Церква кам'яна, будівництво її велося на кошти власника Тростянця дядича Осипа Тимофійовича Надаржинського, сина протоієрея Тимофія Васильвича Надаржинського. Храм був першою кам'яною церквою в місті. Відноситься собор до Української Православної церкви Московського Патріархату.

Джерело