Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(044) 344-17-66 - багатоканальний(096) 010-99-77 - керівник компанії Євгеній
  • 1239
  • 1

Брюховичі

Брюховичі — селище міського типу в Україні, підпорядковане Шевченківському району міста Львова. Складається з кількох масивів забудови серед мальовничих горбів та соснових і мішаних лісів. Площа Брюховичів — 11 км², населення — 10 000 осіб.

Село є центром Брюховицької селищної ради.

Географія

Селище розташоване у центральній частині Львівської області та межує на півдні з містом Львовом, на північному сході з селами Жовківського району Львівської області — Малими Грибовичами та Волею-Гомулецькою, на заході з селом Яворівського району Львівської області — Бірками.

Брюховичі лежать на стику Сянсько-Дністровської вододільної рівнини та Розточчя. Через південно-західну частину селища проходить Головний європейський вододіл, що ділить басейни рік Балтики та Чорномор'я.

Розточчя вузькою грядою проходить з півночі в північно-західному напрямку, різко понижуючись до Брюховицької долини, яка є складовою частиною Білогорсько-Мальчицької прохідної долини. Різні види рельєфу зумовили велику різноманітність краєвидів, які милують око. Височини, що піднімаються над Брюховицькою долиною на 318–337 метрів, мають вигляд узгір'їв, порослих лісом. Зі сходу до селища прилягає Брюховицький ліс, з півночі — лісовий заказник «Гряда». Глибоко в Розточчя врізається долина Голоско, дно якої покрито пісками, які простягаються до Брюховичів.

Південна частина селища — це забудовані селищні території, північна частина — це зона санаторно-рекреаційних закладів, східна частина — зона рекреаційних територій та селищного центру.

Джерело

Турів не знайдено.