Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 3978
  • 4

Бровари

Бровари́ (до 1969 року — Броварі́) — місто обласного підпорядкування в Україні, адміністративний центр Броварського району Київської області, найбільше місто Київської агломерації після Києва.П'яте за відсотком зростання кількості мешканців місто України. Населення міста становить 99 767 мешканців (станом на початок 2015 року).Бровари згадуються у документальних джерелах з 1628 року, статус міста надано в 1956 році. Починаючи від 1970-х років місто має значну промислову базу. Відтоді у Броварах прогресує «будівельний бум», завдяки якому, за деякими оцінками, місто посідає друге місце за кількістю новобудов (беручи до увагу величину міста) по країні.

Місто Бровари має свій герб, прапор і гімн. Входить до Асоціації міст України.

Є декілька версій щодо походження назви міста Бровари, найпоширеніша з них — це походження назви від професії бровар (пивовар). Слово бровар має польсько-німецьку історію (має спільне походження з англ. словами brew і beer), але в XVII ст. воно вже було поширене і на території сучасної України.

Очевидно, що, входячи в місто, люди казали на людей Броварі (пивовари в множині), саме так, із закінченням — і, назва міста вживалася аж до 1969 року, хоча й не послідовно. Навіть у поемі Тараса Шевченка Катерина теж вживається назва Броварі. А вже при картографуванні українських міст росіянами XVII — XVIII ст. назва міста втратила своє звучання і стала писатися як Бровари.

Броварські історики вважають, що справжня назва міста — саме Броварі.

За іншими джерелами назва Бровари походить від вислову «браві вори» (сміливі розбійники), про що свідчить сіверський переказ: «Розбійники накрали дівчат (це сіверський звичай — за Нестором-літописцем) і поставили декілька хат. Жінки варили, а чоловіки ходили на здобич. Звідси й назва Борвори. Розбійники займалися броварством. От хто й казав Борвори, а хто Броварі».

На карті України XVII ст. (французька карта Боплана) Бровари з'явились під назвою «Brewary». Ця назва була не досить точна в перекладі на французьку (звучала. Бріварі), і вже потім, зрозумівши значення слова, французи почали називати місто Brovary.