Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(063) 023-55-35(096) 010-99-77
  • 12
  • 1

Будівля готелю «Орослан»

Будівля готелю «Орослан» — історична пам'ятка місцевого значення, яка знаходиться у місті Берегове Закарпатської області.

Розташовується на перехресті вулиць Мукачівської та Площі Героїв. У 19 столітті у готелі «Орослан» зупинявся угорський поет Шандор Петефі, відомий в Угорщині і в усьому світі. У 21 столітті у приміщенні будівлі знаходиться Берегівський угорський національний театр ім. Д. Ійєша. Охоронний номер — 697.

Готель «Орослан», назва якого перекладається як «Левовий двір», був заснований у 17 столітті і був першим готелем у місті Берегове.В цей період місто почало активно розвиватись: проводились великі ярмарки, виникали ремісницькі цехи, виникла потреба у наявності готеля в місті. Це була однією з причин популярності закладу.

Історичні джерела містять згадки щодо двох відомих відвідувачів готелю: поетів Ференца Казінці та Шандора Петефі. Угорський письменник Ференц Казінці зупинявся у готелі з 20 по 23 серпня 1800 року, а Шандор Петефі в ніч з 12 на 13 липня 1847 року.

Подорож на Закарпаття було частиною угоди двадцяти чотирьохрічного поета та редактору журналу «Гозанк». В цей період молодий поет, який відчував потребу в грошових коштах, мав написати «Дорожні листи», в яких би містилась детальна інформація щодо його вражень та різних деталей подорожі на сході Угорщини.

Відповідно до укладеного договору, Ш.Петефі мав отримати гонорар. В місто Берегове угорський поет прибув під вечір та саме у цей період написав вірш «Полудень в полі». В той час на першому поверсі будівлі готелю «Орослан» знаходився шинок, а на другому поверсі розміщувались жилі кімнати для постояльців готелю.

Історичні джерела майже не містять інформації щодо історії будівлі у 20 столітті. У наш час у приміщенні пам'ятки місцевого значення знаходиться Берегівський угорський національний театр ім. Д. Ійєша. Трупа театру добре відома в Угорщині, Франції, Росії та Польщі. Керує театральною трупою Атілла Віднянський, актори постійно гастролюють по європейським країнами і беруть участь у фестивалях.

Джерело