Чернівецький обласний краєзнавчий музей
Чернівецький обласний краєзнавчий музей (ЧОКМ) – найстаріша музейна установа Чернівецької області (у 2018 році заклад відзначає своє 155-річчя). Це найбільше зібрання матеріалів, які стосуються природи, археології, історії, етнографії та культури регіону (налічує понад 100 000 експонатів).
Історія музею розпочалася у 1863 р., коли дослідниками і поціновувачами минулого було створено Буковинський крайовий музей. Він існував до 1877 р., після чого тимчасово припинив свою діяльність (понад 3 000 його експонатів були передані у власність Чернівецькому університету).
Після неодноразових закликів поновити роботу музею, у 1888 р. з такою пропозицією виступив директор Промислової школи в Чернівцях К. А. Ромшторфер. Відтак, у 1891 р. Центральна комісія з дослідження і збереження пам'яток історії (м. Відень) доручила К. Ромшторферу, Д. Ісопеску та Клаузеру здійснити підготовку до створення музею. А 14 травня 1893 р. музейна колекція була відкрита для відвідувачів.
Згодом, коли на вул. Міцкевича побудували приміщення Промислового музею, на одному з його поверхів була розміщена експозиція Крайового музею, яка працювала аж до 1914 р.
Початок Першої світової війни призвів до закриття музею. Поновити його роботу вдалося у 1918 р., проте вже у нових умовах. У 1930 р Крайовий музей було реорганізовано в Регіональний музей, у якого з'явився новий статут. А у 1935 р. шляхом з'єднання Регіонального та Промислового музеїв було створено Регіональний музей імені короля Кароля ІІ.
У 1940 р., після того як Буковина увійшла до складу УРСР, було засновано історико-краєзнавчий музей (Постанова Ради Народних комісарів УРСР № 1607 від 23 листопада 1940 р.). Ця установа розміщувалася в приміщенні Резиденції митрополитів. Після початку Другої світової війни музей продовжував працювати (щоправда, змінився склад наукових співробітників). Після звільнення Чернівців від німецьких військ, музей відновив свою діяльність у листопаді 1944 р. У цей період було створено літературно-меморіальні музеї Ольги Кобилянської (27 листопада 1944 р.) та Юрія Федьковича (19 квітня 1945 р.), які увійшли до складу краєзнавчого музею на правах філій.
У 1956 р. відбувся переїзд музею в нове приміщення, в якому він знаходиться і донині.