Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Великий та сміливий народе України, ми відновлюємо наші тури в безпечні місця. Кожні 10% з доходу ми відправлятимемо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ. Раді будемо кожній зустрічі з вами.
(044) 344-17-66 - (тимчасово не обслуговується)(067) 446-75-35 - Валентина
  • 2853
  • 4

Долина

Доли́на — місто районного значення на Бойківщині, центр Долинського району Івано-Франківської області України, адміністративний центр Долинської районної ради. Умовно Долину ділять на декілька частин. Серед них Стара Долина, Загір'я, Брочків, Городок.Адміністрація міста
Географічне розташування

Місто Долина розташоване на відстані 58 км від обласного центру — міста Івано-Франківськ.

Відстань від м. Долини до: Львова — 111 км; Тернополя — 180 км; Чернівців — 220 км; Ужгорода — 225 км; Києва — 716 км; Варшави — 648 км; Будапешту — 690 км; Братислави — 820 км; Комарно - 94 км;

Через Долину протікають малі річки Тур'янка та Сівка. Окрасою міста є Долинське озеро, яке займає площу 25 га. Середня глибина водойми 2,5 м. Запаси води в озері близько 600 тис. м³.

Заснування міста

Місто засновано в 979 році, коли було відкрито соляні джерела на цій території. Історію описали отець Теокліст в 1112 році та інженер Фелікс П'єстрак в 1900-х роках, який досліджував долинське солеваріння. В історії сказано, що в цьому регіоні панував князь Андрійович, його пастухи випасали в горах овець. Одного разу вівці попрямували до долини, де був по́тік. Спинити їх було неможливо, тому пастухи помчали за ними, натрапили на «білі» береги потоку, які були вкриті сіллю. Після повернення додому із великими запасами солі пастухи князя забули дорогу до долини і були змушені довго її шукати разом із князем Андрійовичом та князем Ратіллою. Після пожертви п'яти топок солі та сорока овець богу Перуну вони знову змогли віднайти джерела і так почалося солеваріння на Долинщині.

Хоча можливо всі ці легенди й виглядають сумнівно та історія міста саме така. А перші документальні згадки про Долину відносяться до 1403 року.

Культура і пам'ятки

У місті 2009 року було створено Долинський муніципальний духовий оркестр, який за короткий час існування отримав кілька високих нагород міжнародних конкурсів.

Всесвітньо відомим є виходець із міста, його почесний громадянин – цимбаліст Михайло Захарія. Існують музичні колективи «Контраст», «Карпатські музики», та інші.

2002 року коштом Омеляна Антоновича відкрито монумент «Борцям за Українську державу». Скульптори Василь Ярич, Ярослав Юзьків, архітектори Володимир Сколоздра і Роман Козій. В серпні 2014 року в рамках святкування Дня міста Долина та з нагоди 100-річного ювілею відкрито пам’ятники Омеляну і Тетяні Антоновичам та Кардиналу Мирославу Івану Любачівському.

Долина. Пам'ятний знак в центрі міста «Борцям за Українську державу» (2015)

Театр

В Долині діють дві театральні групи — Долинський народний аматорський театр і дитячий християнський театр. У 2010 році вони відсвяткували 50-річчя народного аматорського театру в місті Долина.

Адміністрація міста

Адміністрація міста

Долинський краєзнавчий музей

Долинський краєзнавчий музей

Пам'ятник Т.Г.Шевченку

Пам'ятник Т.Г.Шевченку

Пам'ятник Богородиці Діві на вул. Грушевського.

Пам'ятник Богородиці Діві на вул. Грушевського.


Турів не знайдено.