Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 1344
  • 1

Драматичний театр імені Івана Франка

Івано-Франківський академічний обласний музично-драматичний театр імені Івана Франка — створений 20 грудня 1939 року. До 1980 театр перебував у будинку обласної філармонії. 29 серпня 2008 року театру присвоєно звання «академічний». Директор — заслужений артист України Ростислав Держипільський.

У грудні 1939 р. виставою «Платон Кречет» О.Корнійчука розпочав свій I-й театральний сезон Станіславський музично-драматичний театр ім. І.Франка. Це був перший на Прикарпатті професійний український театр, створений на базі мандрівних театрів Галичини, що діяли в області під орудою директорів С. Крижанівського, Р. Войновича, Івана Когутяка, Ю. Кононіва.

Офіційне існування розпочав 20 грудня 1939 року з затвердженням постанови РНК УРСР «Про організацію театрів, музичних колективів, будинків народної творчості і театральних музичних закладів у Львівській, Дрогобицькій, Волинській, Рівненській, Станіславській і Тернопільській областях».

Під час війни — період творчої діяльності в театрі композитора, диригента Я.Барнича. Великий успіх мали оперети Йоганна Штрауса «Циганський барон», «Летюча миша».

У повоєнні роки трупу очолювали режисери М.Станіславський, М.Копаський, М.Равицький. Творчу діяльність розпочали В. Смоляк, Д. Чайковський, Ю. Петров.

У 1959–1996 рр. колектив очолював заслужений артист України Є. Гречук.

Яскрава сторінка у творчості театру пов'язана з іменем народного артиста України Віталія Смоляка. Актор, режисер, головний режисер театру з 1968 по 1975 рр., самобутній майстер сцени, чудовий педагог, який зростив не одне акторське покоління. Його вистави: «Украдене щастя» І. Франка, «Бравий солдат Швейк» за Я. Гашеком, «Сестри Річинські» І. Вільде та ін. У 2002 р. встановлена обласна премія в галузі театрального мистецтва ім. В.Смоляка, і першими її лауреатами стали його учні — заслужені артисти України Ж.Добряк-Готвянська та О.Шиманський.

Джерело