Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 1401
  • 1

Диканський краєзнавчий музей ім. Д. М. Гармаша

Диканський історико-краєзнавчий музей ім. Д. М. Гармаша — музей у смт Диканька Полтавської області, що носить ім'я Дмитра Михайловича Гармаша.

Музей було створено 1959 року з ініціативи педагогічного колективу середньої школи та вчителя історії Т. А. Перцюка, чия праця на ниві історико-краєзнавчої та пошукової діяльності була відзначена орденом «Знак Пошани». Музей спочатку діяв на громадських засадах. 1967 року йому присвоєно звання народного, а з грудня 1978 музей отримав статус державного. Нині підпорядкований Міністерству культури і туризму України.

Багато сил та енергії до створення музею, будівництва для нього будинку, отриманя статусу державного, а також до створення картинної галереї, що стала відділом музею, доклав Д. М. Гармаш.

Фонди і експозиції музею

Музейна експозиція розміщена у восьми залах, які знайомлять з загальною географічною характеристикою Диканського району, з його природними умовами, корисними копалинами, рослинним і тваринним світом.

Експозиція музею висвітлює історію краю з найдавніших часів до кінця XIX ст., а також історію роду князів Кочубеїв.

Одними з найдавніших експонатів є знахідки археологів з Олефірщинського могильника — курганного могильника скіфського часу.

Тематиці неспокійного ХХ ст., голодомору 1932—1933 рр., Другій світовій війні, післявоєнної відбудови краю приділено окремі експозиції музею.

Постійно оновлюється і поповнюється матеріалами експозиція залу сучасності — останнього залу музею.

Серед експонатів варто побачити:

  • ковану металеву скриню часів І. Мазепи і В. Кочубея
  • половецьку статую, виготовлена із рихлого крупнозернистого пісковику
  • сволок 1741 року
  • локомобіль
  • посмертну маску М. В. Гоголя
  • Також музей має художній відділ, який називається Картинна галерея ім. М. К. Башкирцевої. Тут розміщені мистецькі твори переважно місцевих професійних і самодіяльних художників. Два зали експозиції відведені гоголівській тематиці, а також висвітлюється життєвий і творчий шлях знаменитої землячки М. К. Башкирцевої.

Джерело