Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Великий та сміливий народе України, ми відновлюємо наші тури в безпечні місця. Кожні 10% з доходу ми відправлятимемо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ. Раді будемо кожній зустрічі з вами.
(044) 344-17-66 - (тимчасово не обслуговується)(067) 446-75-35 - Валентина
  • 3765
  • 1

Джерело Святої Праведної Анни

Джерело (Купальня) Святої Праведної Анни — гідрологічна пам'ятка природи місцевого значення, вода витікає із крейдяного підвищення. Джерело знаходиться недалеко від Почаївської лаври, на кордоні Кременецького району Тернопільської області та Дубенського району Рівненської області, в селі Онишківці. Знаходиться на території Скиту святої праведної Анни Свято-Миколаївського Городоцького жіночого монастиря.

Цілющі властивості джерельної води з Онишківців відомі ще з 16 століття. В 1853 році на добровільні пожертвування була побудована каплиця на місці старовинної. У 1887 році на пожертвування 100 карбованців був зроблений кам’яний підмурівок під каплицею, а з боку крейдяного підвищення змурована кам’яна стіна. У цій каплиці була головна святиня Онишковецького приходу.

В 2000-му році тут відкрився жіночий скит Свято-Миколаївського жіночого монастиря, що в селі Городок Рівненського району.

Криниця джерела Святої Анни
Криниця джерела Святої Анни
Східці до джерела Святої Анни
Східці до джерела Святої Анни
Купальня у Джерелі Святої Анни
Купальня у Джерелі Святої Анни
Купальня у Джерелі Святої Анни (вигляд з іншого боку)
Купальня у Джерелі Святої Анни (вигляд з іншого боку)

Лікувальні властивості

Вода із джерела бактерицидна, зокрема, згубна для віруса грипу, дуже швидко зупиняє зовнішню кровотечу, за 2-3 хвилини тамує зубний біль, дуже ефективна при ангіні і нежиттю, парадонтозі, за кілька днів усуває кількарічну печію, нормалізує роботу тонкого й товстого кишечника, ефективна при хронічних захворюваннях шлунка і дванадцятипалої кишки. Кременева вода може знижувати рівень цукру у крові, виводити пісок з жовчого міхура та нирок, впливати на нормалізацію функції печінки та нирок, поліпшувати обмін речовин, значно поліпшувати загальне почуття.

Джерело