Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 1346
  • 1

Французький бульвар

Французький бульвар (рос. Французский бульвар); колишні назви: Пролетарський бульвар (рос. Пролетарский бульвар), Малоаркадіївська дорога (рос. Малоаркадиевская дорога), Малофонтанська дорога (рос. Малофонтанская дорога), Хуторська дорога (рос. Хуторская дорога)) — бульвар у Приморському районі міста Одеси і поєднує такі місцевості, як історичний центр Одеси, Малий Фонтан та Аркадію. З XIX століття Французький бульвар був місцем, де селилися найбагатші жителі Одеси, там знаходилося багацько заміських будинків, паласів та особняків. Згодом, на цьому місці з'явилося багато підприємств, які виробляли майже усе, починаючи від цегли і закінчуючи вином. На Французькому бульварі знаходиться найстаріша в Україні кіностудія, Інститут очних хвороб і тканинної терапії імені В. Філатова, деякі корпуси Одеського національного університету імені І. Мечникова, найстаріший в Україні завод із виготовлення шампанських вин, а також міський ботанічний сад.

Бульвар більше трьох кілометрів тягнеться вздовж чорноморського узбережжя з півночі на південь, починаючись перетином з вулицями Леонтовича та Італійським бульваром, а закінчується Трасою здоров'я. З непарної сторони бульвари, себто зі сторони, яка знаходиться ближче до моря, якщо рухатися на південь, на Французький бульвар виходять такі вулиця віце-адмірала Азарова та провулки Шпитальний, Удільний, Спортивний, Каркашадзе, Дунаєва, Шампанський, Кренкеля, Санаторний, Шампанський, а також вулиця Верещагіна. А якщо йти парною стороною також на південь, то Французьким бульваром закінчуються вулиці Пироговська, Семінарська, проспект Гагаріна, вулиця Довженка, Шампанський провулок, проходить наскрізь вулицею, а також вулиця Піонерська.

Джерело