Гора Говерла
Гове́рла — найвища вершина Українських Карпат і найвища точка України, висота 2061 м. Назва походить із румунської howirla, що означає «важкопрохідне підняття», або з угорської Hóvár, що означає «снігова вершина».
Розміщена в гірському масиві Чорногора, на межі Надвірнянського району Івано-Франківської області та Рахівського району Закарпатської області за 17 кілометрів від кордону з Румунією.
Говерла є найвищою точкою України.
16 липня 1990 року, в день прийняття Декларації про державний суверенітет України, громадські організації традиційно підіймають на вершині Говерли Державний Прапор України, зокрема, в рамках акцій «Прапор — на вершину!».
З нагоди п'ятої річниці незалежності України на вершині встановлено плиту, в яку вмонтовані капсули з землею з усіх областей України.
Тут також знаходиться великий металевий хрест, скульптурний монумент з українським тризубом (що зазнав вандалізму в 2007 році) і бетонний стовп.
Тур на Говерлу з Києва обирають лише справжні цінителі екстриму та природи.
Легенди про Говерлу та Прут
Гора Говерла та річка Прут мают декілька схожих між собою легенди. Одна з них розповідає про те, коли гора та річка колись були парубком та дівчиною. Та коли вони покохали один одного, про це прознав грізний Мольфар, батько дівчини. Для того, щоб Прут не знайшов Говерлу, батько перетворив її на гору. Прут прознав, щоб зняти закляття з коханої, треба взійти на вершину гори на сході. Але на світанку він не встиг, та сів на схилі Говерли і заплакав. Тай досі плаче річка Прут, випливаючи зы схилів Говерли, та с тих пір Говерла и Прут завжди разом.
Природа
Гора має конусоподібну форму, складається з пісковиків та конгломератів кам'яних порід. Укрита альпійськими луками, чагарниковими пустищами, подекуди — кам'яні оси́пища. Зі східного боку від вершини — один із витоків річки Прут, Прутський водоспад, загальна висота якого становить близько 80 метрів. Схили гори покриті буковими і смерековими лісами.