Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 32
  • 4

Городківка

Городківка (до 1946 р. — Халаї́мгородок) — село в Україні, в Андрушівському районі Житомирської області. Населення становить 1095 осіб.

Село Городківка Андрушівського району розташоване на порубіжжі Житомирщини й Вінниччини. Воно розкинулося на правому березі річки Гуйви, яка утворює тут чергу похилих берегів, а під селом розливає води широкого ставу.

Історія поселення, яке було на місці нинішнього села, оповита переказами. За одним із них, воно вже існувало в добу Київської Русі і мало назву Китайгородок.

Городище було обкопане ровом, сліди якого збереглися до нашого часу.

Стіни з частоколу обплітали лозою, яку тут називали китою. Звідси й назва — Китайгородок. Мабуть, у другій половині XIX століття цей переказ чув і Л.Похилевич, якому назва нашого Китайгородка стала відомою «по преданию местных жителей».

У селі є костел Святої Клари, пам'ятник воїнам — односельчанам, загиблим у роки ВВВ, братська могила радянських воїнів де поховано 13 чоловік, пам'ятник жертвам голодомору та репресованим, місце (землянка), де жили партизани — підпільники диверсійної групи під командуванням Богорада І. Д., а також млин водяний.