Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(096) 010-99-77(093) 607-53-09
  • 14
  • 1

Графський двір князя Габора Бетлена

«Графський двір» князя Габора Бетлена у Береговому (Закарпаття) — ансамбль споруд XVII ст. Він є найстародавнішою світською будівлею міста.

На лівому березі каналу Верке знаходиться палац князя Габора Бетлена, який в 1620—1621 р.р. був королем Угорщини. Побудована резиденція князя на місці монастиря домініканського ордену (1327—1566 рр.).

У 1573 році монастир був зруйнований реформаторами, і в 1629 році на його місці невідомим архітектором була споруджена літня резиденція Габора Бетлена. На фасаді будівлі зберігся напис «Бетлен, 1629».

Розташування споруд щодо одна одної в ансамблі збереглося в первинному вигляді. Будівлі утворюють напівзамкнений прямокутної форми дворик. Складається з основної (центральної) споруди — житлового корпусу і двох господарських споруд. Центральну одноповерхову будівлю прикрашають шість колон в стилі епохи Відродження. Підвальне приміщення побудоване в готичному стилі. Очевидно, воно є залишком розташованого тут раніше монастиря.

Будівлю неодноразово перебудовували (додавали інші архітектурні стилі), робили ремонти, відновлювали після пожежі (1686 р.). Споруди господарського призначення є прямокутними з цеглини, одна з них двоповерхова. Їх первинна функціональна роль в ансамблі до кінця не відома. Імовірно одна з них була стайнею, друга — каретною і зерносховищем.

Особливий інтерес представляють підвали в готичному стилі, що збереглися ще з часів монастиря. У цих підвалах в 2011 році був відкритий музей виноробства. З 2002 року в палаці було відкрито музей «Берегівщина», що відкриває своїм відвідувачам тисячолітню історію Бережського комітату.

Джерело