Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 2669
  • 1

Канів

Канів — місто засноване Ярославом Мудрим ще в 11 столітті. Торгівельні шляхи у Візантію пролягали по Дніпру й легко можна уявити, як тягнулися один за одним каравани князівських та купецьких човнів-«довбанок», навантажені всяким скарбом. Якщо податися в часі трохи вперед, то перед очима постають легендарні козацькі вітрильники-«чайки», які несли немов на крилах наших вояків на численні битви.

Канів став національною святинею та місцем паломництва. Щороку тут проходять заходи присвячені українському генію, поету та художнику Тарасу Григоровичу Шевченку у дні його пам'яті, на які збираються тисячі гостей з усього світу.

Це місто — історія, і саме до Канева дуже популярні екскурсії для всіх тих, хто цікавиться історією України. Як показує практика, екскурсія в Канів з Києва по Дніпру — найбільш вподобана нашими туристами. Тому, що річка має крутий норов і стрімку течію, яку зараз приборкали водосховищами. Зараз в місті діє музей, що входить до складу Шевченківського національного заповідника. Піднімаючись крутими сходами на гору, яка зараз має назву Тарасова, на думку приходить не один його безсмертний вірш. А оглядаючи з височини безкрайні простори берегів Дніпра переймаєшся величчю рідної землі.

Напевне, тому й вибрав для свого останнього спочинку круту гору, що височіє над Дніпром у Каневі, Т.Г. Шевченко. Сама гора раніше звалася Чернечою і тут був колись монастир. Це місце пам'ятне тим, що в його землі поховані козацькі гетьмани Іван Підкова, його сподвижник Яків Шах та Самійло Кішка. Іван Підкова відомий своїми походами на Молдавію. Був страчений у 1578 році за наказом польського короля на вимогу турецького султана на майдані у Львові. Побратими викрали його тіло, перевезли до Канева й поховали в монастирі під Чернечою горою. Страта зробила Івана Підкову народним героєм.

Символічно, що тим же шляхом везли ховати й народного поета, і також за козацьким звичаєм труна була вкрита червоною китайкою. Тарас Григорович Шевченко спочатку був похований 12 березня 1861 року на Смоленському кладовищі в Санкт-Петербурзі. Через два місяці відповідно до відомого заповіту, друзі перепоховали його на українській землі.