Катерининський палац (Пушкін)

Колишній палац, офіційна літня резиденція 3-х російських імператорів — Катерини I, Єлизавети Петрівни й Катерини II; палац розташовано за 26 км на південь від центру Санкт-Петербурга у колишньому Царському Селі.

Будівля закладена у 1717 році за наказом російської імператриці Катерини I, на честь якої й була названа; протягом XVIII сторіччя неодноразово перебудовувалася і в сучасному вигляді представляє зразок пізнього бароко. За радянської доби у палаці відкрився музей. За німецько-радянської війни палац було сильно пошкоджено. Його відновлення зайняло довгі роки, яке й досі не завершено. Відновлення проводиться Ленінградською школою реставраторів на строго науковій основі.

Зали й кімнати палацу

Бурштинова кімната

Бурштиновий кабінет або Бурштинова кімната — одне з найвідоміших приміщень Великого Катерининського палацу. Основне оздоблення Бурштинової кімнати виготовлено на початку XVIII сторічуя в Пруссії, й 1716 року подаровано прусським королем Фрідріхом Вільгельмом I московському царю Петру I; в 1746 доповнено й змонтовано у Зимовому палаці в Санкт-Петербурзі, й у 1755 році перенесено в Царське Село.

За німецько-радянської війни оздоблення Бурштинової кімнати вивезено німцями до Кенігсбергу. Подальша доля кімнати невідома. З 1979 року у Санкт-Петербурзі велася робота по відтворенню Бурштинової кімнати; у 2003 році до 300-річчя Санкт-Петербурга вона відновлена ​​в повному обсязі, в тому числі на німецькі кошти.

Дворцовая церковь

Храм було влаштовано у північному флігелі в період 1746-1756 років. Кілька разів реставрувався після пожеж 1820 й 1863 років. У його оформленні брали участь Чевакінський, Бартоломео Франческо Растреллі, Стасов та інші. Інтер'єр церкви був практично знищений в період німецької окупації Пушкіна й до теперішнього моменту не відновлено. З 1993 року в церкві іноді проходять молебні.

Джерело