Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(044) 344-17-66 - багатоканальний(096) 010-99-77 - керівник компанії Євгеній
  • 1538
  • 1

Корецький районний історичний музей

Корецький районний історичний музей — районний історичний музей у місті Корці (райцентр на Рівненщині); зібрання матеріалів і предметів з історії Корецького краю, науково-культурний осередок міста і області.

Корецький районний історичний музей розташований у прилаштованій історичній одноповерховій будівлі, що є пам'яткою історії та архітектури, в центрі Корця. Заклад розмістився у правому крилі колишнього палацу Горчинських, що був збудований наприкінці XVIII століття в стилі пізнього класицизму.

З історії та сьогодення музею

Корецький районний історичний музей розпочав свою діяльність у 2000 році.

Засновниками музейного закладу виступили Міністерство культури і мистецтв України. Партнерами закладу є Рівненський обласний краєзнавчий музей і ЗАТ «Рівне турист».

Працівники музею займаються вивченням і збереженням пам'яток матеріальної й духовної культури, пропагують надбання національно-історичної та культурної спадщини, здійснюють велику лекційну та громадську діяльність. Нині (2000-ні) пересічна кількість відвідувачів музею на рік становить 6,3 тисяч осіб.

Фонди та експозиція

Фонди Корецького районного історичного музею становлять 2 624 одиниці зберігання основного фонду і 3 994 — науково-допоміжного фонду. Площа музею: експозиційно-виставкова — 1 180 м², фондосховищ — 40 м².

У музеї діє 5 залів:

  • етнографічна зала «Інтер'єр українського побуту»
  • історична зала
  • зал, де розміщені експонати, присвячені участі краю у німецько-радянській війні
  • 2 виставкові зали

Найціннішими (унікальними) колекціями Корецького районного історичного музею є: посуд Корецької фарфоро-фаянсової мануфактури кінця XVIII — 1-ї третини XIX століть; колекції нумізматики, археології, гончарних виробів XIX—ХХ століть.

Виставкові проекти корецьких музейників: виставки майстрів народної творчості та самодіяльних і професійних художників. Також створено постійно діючу виставку «Створення і розбудова незалежної держави».

Джерело