Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(096) 010-99-77(093) 607-53-09 (viber)
  • 978
  • 1

Костел бернардинів

Повна назва костелу Бернардинів — костел святого Франциска і святого Бернардина. Це масивна, приосадкувата будівля, яка при необхідності могла використовуватися не тільки для молитви, а й для оборони, про що свідчать 19 бійниць північного фасаду. Архітектуру костелу відрізняють вікна з гострими арками, ступінчасті Контрафорс, плоска спокійна композиція фасаду, добре поєднується з готичною частиною ренесансний фронтон XVII століття з фрескою, виконаної в XIX столітті.

За радянських часів костел Бернардинів був закритий і перетворений на склад. Після відновлення незалежності Литви в костел повернулися працювати, в підпіллі, ченці францисканці.

У листопаді 2008 року за підтримки європейських структурних фондів було здійснено проект «Пристосування вільнюського історичного і архітектурного ансамблю Бернардинів до потреб соціального туризму», в рамках якого була проведена реконструкція, прокладені туристичні оглядові доріжки. Ансамбль Бернардинів оголошений пам'яткою культурної спадщини Литви, а в 2008 році йому присвоєно статус культурної проекту державної значення.

Джерело