Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(096) 010-99-77(093) 607-53-09
  • 15
  • 1

Костел Воздвиження Святого Хреста

Берегівський костел Воздвиження Святого Хреста — парафіяльний католицький храм у центрі Берегова, який вважається однією з найстаріших кам'яних будівель Закарпаття.

Масивна, складена з цегли й обтинькована тринавова базиліка, перекрита хрещатими склепіннями, має великі хори. Велична споруда загального типу розділена шістьма колонами на нави.

Стіни, що нагадують про їхнє середньовічне оборонне призначення, додатково оточені 14-ма кам'яними контрфорсами. Костел зберіг відбитки перехідного етапу від романського до готичного стилю, але на відміну від більшості середньовічних мурованих споруд Закарпаття фасади цього храму рясно декоровані.

Парадний фасад, поділений чотирма півколонами, прикрашений орнаментом.

Північний портал зберіг романський скульптурний декор і відрізняється давніми вмурованими капітелями, прикрашеними стилізованими головою людини і лежачого лева.

Південний, багатше декорований, портал вирізняють чотири більші та два маленькі валики, а його архітектурно-художнє рішення, на думку фахівців, відбиває вплив готичних споруд Східної Словаччини.

Головний вівтар виконано в стилі барочної готики. Цікавим елементом храму став сонячний годинник — у вигляді дуги із римськими числами, який показує середньоєвропейський час.

Джерело