Кругла площа
Кругла площа (стара назва — Олександрівська) — історичний майдан у Полтаві, композиційний центр і символ міста. Пам'ятка містобудування і архітектури національного значення. Основа класичного архітектурного ансамблю площі закладена в 1805-1841 роках. У 1840-1842 роках центральна частина площі, засаджена деревами, перетворилася на парк з кільцевою магістраллю та радіальними алеями — Корпусний сад. Композиційне завершення площа отримала в 1945-1969 роках після відбудови.
Транспортне сполучення, проїзд
Кругла площа — не тільки композиційний центр міста, а й важлива транспортна розв'язка. Кільцева магістраль по колу Корпусного саду — вулиця Соборності. До площі радіально примикають також вулиці Театральна, В'ячеслава Чорновола, Монастирська, 1100-річчя Полтави, Лідова.
Цікаві факти
Серед дослідників побутує думка, що за первісним задумом архітектора, ансамбль Круглої площі мав стати таким собі «малим Петербургом» — зменшеною копією Двірцевої площі в Санкт-Петербурзі зі своєю «Олександрівською колоною» — монументом Слави в фокусі. Але, зрештою, на відміну від закутої в граніт петербурзької Двірцевої, композиційним центром полтавської центральної площі став зелений парк. При цьому, коли говорять про Полтаву як «Петербург у мініатюрі» в цілому, зовсім нехтується хронологія розбудови обох площ, відмінний концептуальний підхід у розробці планування центральної частини обох міст, зумовлений геоландшафтним фактором: радіально-кільцеве планування в умовах ворсклянської правобережної тераси та лінійно-магістральне планування обабіч невських рукавів.
Разом з Білою альтанкою, Хрестовоздвиженським монастирем, будинком губернського земства, Спаською церквою, полем Полтавської битви та будинком Дворянського і Селянського банків Кругла площа визнана одним з «семи чудес Полтави».