Левоча

Старовинне місто Левоча, розташований на сході Спішського регіону - справжній культурно-історичний скарб серед словацьких міст з безліччю архітектурних пам'яток, які свідчать про славні події історії міста.

ПАМ'ЯТКИ

Міський резерват пам'ятників Левоча являє собою єдиний комплекс визначних культурно-історичних пам'яток, обмежений прямокутником щодо збережених міських укріплень.

Центром старовинної Левочі є велика прямокутна площа. Тут варто римсько-католицька парафіяльна церква св. Якуба 14 століття, яка належить до найважливіших сакральним будівлям Словаччини. Висока струнка вежа церкви першої половини 19 століття є найвиразнішим елементом силуету міста.

Величезною цінністю володіє насамперед інтер'єр церкви, який є унікальним музеєм середньовічного сакрального мистецтва.

Пізньоготичний дерев'яний головний вівтар св. Якуба висотою 18,6 м - найвищий подібний вівтар в світі. Він був зроблений з липи в 1507-1517 роках в майстерні майстра Павла з Левочі. Автопортрет майстер Павол нібито відтворив в одній з дванадцяти фігур апостолів у чудовій композиції Таємної вечері в вівтарному прибудові.

З парафіяльною церквою сусідить будівля колишньої левочской ратуші з аркадами, побудоване після пожежі в 1550 році. Воно відноситься до шедеврів світської архітектури ренесансу в Словаччині.

На площі стоїть також клітина ганьби 16 століття, яка в минулому використовувалася для публічного покарання. Центральну площу оточують понад 50 будинків бюргерів і патриціїв, всі вони варті уваги. Більшість з них названі ім'ям колишніх власників.

Перш за все зверніть увагу на ренесансний Турзій будинок, який в 1904 році знайшов новоренессансний граффітовий фасад.

Джерело