Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Великий та сміливий народе України, ми відновлюємо наші тури в безпечні місця. Кожні 10% з доходу ми відправлятимемо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ. Раді будемо кожній зустрічі з вами.
(044) 344-17-66 - (тимчасово не обслуговується)(067) 446-75-35 - Валентина
  • 1635
  • 5

Маєток Святого Миколая

У мальовничому куточку Карпат мешкає справжнісінький Святий Миколай.

У мальовничому куточку Карпат мешкає справжнісінький Святий Миколай. Ознайомитися з його житлом може кожен охочий малюк, котрий добре себе поводив протягом року. Окрім кімнат, де, власне, Святий Миколай проводить майже увесь свій вільний час, тут можна відвідати безліч майстер-класів та навчитися різьбити із дерева, робити новорічні іграшки і т.д. Саме тут можна нарешті доторкнутися до казки.

Презентація масштабного туристичного проекту під назвою «Садиба святого Миколая» відбулася уже у 2004 році. Це сталося в одному із найгарніших регіонів Україні – у Покутсько-буковинських горах – на території Національного природного парку «Гуцульщина» на окраїні села Пістинь Косівського району. На площі понад 300 га планувалося побудувати колію, відпочинкові бази та майстерні.

Комплекс діє завдяки старанням працівників Національного природного парку «Гуцульщина». Також до його функціонування мають відношення такі структури як Косівська райдержадміністрацію, Косівський районний центр дитячої творчості, Косівський інститут прикладного і декоративного мистецтва Львівської академії мистецтв, районний осередок Національної Спілки майстрів народної творчості України та духовенство району.

Проект „Туристичний комплекс „Маєток Святого Миколая”, розробка якого здійснилася у 2002 році, був підтриманий Івано-Франківською ОДА, Державною туристичною адміністрацією України, а в 2006 році — Президентом України.За час свого існування «Маєток Святого Миколая» здобув визнання міжнародного рівня. Його відвідували представники Словакії, Польщі, Молдови, Естонії. Проект був представлений на Міжнародному форумі Новорічно-Різдвяних персонажів у м. Великий Устюг Вологодської області в Росії.

У 2006 році на день Миколая, тобто 19 грудня, відкрив свої двері для маленьких відвідувачів та їхніх батьків дерев’яний будиночок комплексу «Маєток Святого Миколая», котрий був збудований в оригінальному гуцульському стилі. Дотепер у ньому знаходиться світлиця Святого Миколая та його робочий кабінет, де він приймає гостей, працює разом зі своїми помічниками та переглядає листи дітлахів. Саме звідси 19 грудня Святий Миколай запрягає коней, щоб подарувати кожній крихітці окремий подарунок.

Крім цього, у Маєтку Святого Миколая проводяться майстер класи, функціонує кімната-музей новорічно-різдвяної іграшки, де можна побачити також різноманітні святкові листівки, різнобарвні ліхтарики та ін. Юні відвідувачі можуть роздивитися іграшкових Санта Клаусів та Дідів Морозів, для котрих тут відведена ціла окрема полиця.

Разом з тим малеча може побувати у кімнаті-музеї природи та дізнатися більше про рослини та тварин Карпат. У кімнаті відпочинку знаходяться різьблені дерев’яні лавки, де можуть зручно розміститися всі охочі. Прямісінько із вікна розкривається дивовижний пейзаж, заради якого сюди теж варто приїхати.Майстер-класи проводяться для всіх охочих навчитися робити новорічні іграшки своїми руками, а також зайнятися такими народними ремеслами, як різьба, інкрустація, писанкарство, вишивка і т.д.

Як добратися

Туристично-мистецький комплекс "Маєток Святого Миколая" знаходиться у селі Пістинь Косівського району, Івано-Франківської області. Сюди можна доїхати як власним автомобілем, так і громадським транспортом.

Стежками