Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 1006
  • 1

Музей історичного костюма

Музей історичного костюма розташований в автентичній триповерховій садибі на території Великого Ярославого двору. У музеї представлені костюми різних епох і країн. Відвідавши музей, Ви дізнаєтеся про еволюцію одягу: від скіфського костюма V ст. до н.е. до обладунків лицарів XV ст.

Експозиція історичних костюмів та обладунків Древнього Києва представлена на території Дитинця Києва в автентичній триповерховій садибі на території Великого Ярославового двору. Це унікальна колекція на культурно-історичному просторі України і всієї Європи, де представлені костюми різних епох і країн. Експозиція працює щодня, в будні відвідування відбувається за попереднім замовленням.

Ви можете побачити тут єдину в світі реконструкцію обладунків та костюма знатного скіфського воїна V-III ст. до н. е., а також скіфського лучника V ст. до н.е., костюм грецького гопліта (спартанця) IV ст. до н. е., костюм римського легіонера I ст. н.е. Ви побачите, як виглядав князь київський IX-XI ст., а також його воїни: руський дружинник лучник IX-XI ст., руський кінний дружинник X-XII ст., скандинавський дружинник IX-XI ст., руський дружинник XIII ст., руський кінний дружинник XIII-XIV ст. Відповідь на питання «як же виглядали монгольські воїни» дадуть костюми монгольського воїна епохи завоювання XIII ст., монгольського воїна часів Золотої орди XIV ст., монгольського воїна Імперії XIV-XV ст. Про зовнішній вигляд городян дасть розуміння костюм знатної городянки Київської Русі XII-XIII ст., жительки та жителя київського Передграддя IX-XI ст., киянки скандинавського походження X-XI ст., а також костюм половця XIII століття. І доповнюють експозицію костюмів готичні обладунки Німеччини 1485 року, вага яких близько 35 кг.

Також на території експозиції у Вас є можливість побачити макет-реконструкцію Києва V-XIII ст — як виглядало місто за часів Київської Русі і яким воно відтворюється в «Парку Київська Русь».

Джерело