Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 8
  • 4

Музей Кролевецького ткацтва

Музей Кролевецького ткацтва — краєзнавчий музей у місті Кролевець на Сумщині, зібрання матеріалів і предметів з історичного та культурного розвитку ткацтва Кролевеччини; значний культурний осередок міста.

Загальні дані

19 листопада 2011 року у рамках проведення Міжнародного літературно-мистецького фестивалю «Кролевецькі рушники», який з 1995 року щорічно проводиться у м. Кролевці, відбулась важлива історична подія – відкриття музею кролевецького ткацтва. Розташовано музей в історичній садибі родини Огієвських (бульв. Шевченка, 33), де колись гостював великий Кобзар.

«У планах обласної влади – перетворити місцевий музей на національний. Адже кролевецькі рушники прославляють не тільки Сумщину – всю Україну», – зазначив під час відвідин музею у 2011 році голова Сумської ОДА Ю. П. Чмирь.

Фонди та експозиція

В основу музею була закладена спадщина музейної кімнати Кролевецької фабрики художнього ткацтва. Музейна збірка стародавніх і сучасних творів художнього ткацтва нараховує понад 700 унікальних експонатів, з яких майже 400 – рушники. Найстаріший з рушників датується 1839 роком.

Ткані вироби, які зберігаються у фондах музею, дійшли до нас із ХІХ-ХХ століть. Це різноманітні предмети декоративно-ужиткового та обрядового призначення, передусім рушники, розмір й оформлення яких залежали від використання їх у побуті й обрядах. Узорні тканини інтер'єрного вживання – настільники, рядна, фіранки.

Кожний твір художнього ткацтва, що зберігається в музейній колекції, доносить до сучасників уяву про естетичні уподобання та високу майстерність їх творців.

Джерело