Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 332
  • 1

Музей народного сухопутного транспорту Середньої Наддніпрянщини

Музей народного сухопутного транспорту Середньої Наддніпрянщини — це єдина на території України колекція транспортних засобів, починаючи від періоду Трипільської культури до наших часів.

Ініціатором створення єдиного в Україні Музею народного сухопутного транспорту став директор заповідника Михайло Іванович Сікорський та науковий співробітник Михайло Іванович Жам.

Експозиція транспорту етнографічної зони Середньої Наддніпрянщини ХІХ — ХХ століть розміщена у павільйоні площею 440 кв. м.

Транспортні засоби систематизовані за видовими і конструктивними відмінностями, функціональним призначенням та тягловою силою. Експонується полозовий та колісний транспорт: шарабан, фаетон, лінійка, тачанки, пожежна помпа, безтарка, биндюг, бідка, сани-козирки, сани-розвальні, господарські сани, ручні санки та ін.

В експозиції представлені науково обґрунтовані реконструкції давніх транспортних засобів, майстерно виготовлені спеціалістами реставраційної майстерні: сани-волокуші, половецький візок, чумацький і циганський вози, грабарка.

Окремо експонується кузня та стельмашна майстерня з відповідними інструментами і пристроями для виготовлення та опорядження сухопутних транспортних засобів.

Також в експозиції музею представлені рідкісні оригінальні транспортні засоби (фаетон, святковий віз) та виробничий реманент каретного двору «Екіпажне виробництво Н. П. Гусакова».

У музеї, крім того, представлені фрагменти різних видів доріг (ґрунтова, дерев'яний настил, бруківка).

Джерело