Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 1378
  • 4

Музей «Поштова станція»

Музей «Ніжинська поштова станція» — музейний заклад, присвячений розвиткові поштової справи, як місцевої, так і на території країни в цілому, розташований у місті Ніжині (Чернігівської області); одна з оригінальних численних атракцій Ніжина, що користується незмінною популярністю в туристів, які відвідують місто.

Вхід до музею

Вхід до музею

Історії розвитку пошти

Історії розвитку пошти

Кабінет станційного наглядача

Кабінет станційного наглядача

Куток відпочиваючих

Куток відпочиваючих

Ніжинська «Поштова станція» ˗ архітектурна пам’ятка XVIIIст., унікальний музей, присвячений розвиткові поштової справи в державі, єдиний в Україні подібний комплекс, що майже повністю зберігся до наших днів.

Музей «Поштова станція» було відкрито для відвідувачів у вересні 1993р., на основі архівних документів, колекції предметів дорожнього побуту та документів з історії доріг та кінної пошти, подарованої місту уродженцем Ніжина, меценатом-краєзнавцем О.М.Лазаренком.

Музей розповідає, як гінці доставляли князівські грамоти, як везли донесення козаки Війська Запорізького, про роль українських гетьманів у розвитку пошти України, про те, яким було місто Ніжин в XIX - початку XX ст. на поштових листівках.

У музеї представлені макет станції XIX століття, оригінальні колекції речей дорожнього побуту та поштові приладдя: чорнильні прилади XIX - XX століття, дзвіночки, свічники та колекції поштових марок.

В окремому залі відтворено інтер'єр кімнати станційного доглядача з робочим місцем поштового службовця - старовинний стіл, стільці, рахунки, поштові прилади, старовинні настінні годинники і дзеркало XIX в. Також відтворений куточок для заїжджих з самоваром, чайним посудом, меблями, дорожніми валізами, скринями та ін.У одному з флігелів поштового двору відтворено кімнату станційного наглядача та кімнату очікування для транзитних пасажирів.

На цій поштовій станції у різні часи крім численних мандрівників, зупинялося багато видатних діячів: Михайло Ломоносов, Григорій Сковорода, Марко Вовчок, Микола Лєсков, Олександр Пушкін, Микола Гоголь, Микола Лисенко, Тарас Шевченко, Ілля Рєпін та ін.

У XVII-XVIII століть Ніжин був одним з найбільших торгових центрів Лівобережної України. 7 з 9 поштових трактів України проходили через Ніжин: на Київ, Полтаву, Харків, Крим, Москву, Санкт-Петербург та Ригу. Через цю поштову станцію доставлялася дипломатична пошта в Європу та в країни Закавказзя.

Вікіпедія