Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 503
  • 1

Музей-садиба вишиванок у Галинки Верховинки

Розташований в Ільцях музей-садиба «Вишиванка» — це приватна колекція поетеси і збирачки гуцульських артефактів Галинки Верховинки (Яцентюк). Підібрані з великою любов’ю вишукані й унікальні старовинні речі розповідають тут про таємниці мешканців карпатського регіону.

Експонати для музею господиня збирала протягом п’яти років. І зараз його колекція налічує понад 500 предметів. Основа експозиції складається з вишитих виробів, автентичних речей, інструментів і предметів побуту з усієї Гуцульщини. Серед музейних артефактів є ткацькі верстати, ткані гуцульські ковдри, килими, багато рушників, понад 40 вишиванок, головні убори, пояси, взуття, різноманітне домашнє начиння і багато іншого. Особливий інтерес у відвідувачів викликають унікальні старовинні речі. Наприклад, бартка (топірець), якому не менше 140 років, перемітка (жіночий головний убір), вік якої 120 років, чашка, якій понад 200 років, й інші предмети. Гостей пані Галинка привітно зустрічає старими гуцульськими піснями і сама розповідає про свої експонати, обряди і традиції людей гірського краю. Вона також проводить майстер-класи з прядіння, ткацтва, вишивання, в’язання хусток і переміток.

Джерело