Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Великий та сміливий народе України, ми відновлюємо наші тури в безпечні місця. Кожні 10% з доходу ми відправлятимемо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ. Раді будемо кожній зустрічі з вами.
(044) 344-17-66 - (тимчасово не обслуговується)(067) 446-75-35 - Валентина
  • 616
  • 2

Мигове

Мигове — село в Україні, в Чернівецькій області, Вижницькому районі. Село Мигове розташоване за 63 кілометри від обласного і за 26 км від районного центру, за 6 км від залізничної станції Берегомет. Назва села походить від назви річки Мигівка (правої притоки річки Сірету), по обох боках якої воно розкинулося. Спочатку Мигове було частиною села Луківці, від якого воно відокремилося в 1776 році.

Історія

Перша згадка про село Мигове в 1776 році. Різні легенди розказують старожили про назву нашого села. Одні розказують, що жив колись пан Мигай, інші, що від назви пастуха Мигова, який втікав із Візантії від князівських утисків. Поселився він в нашому селі, обзавівся сім”єю, став займатися землеробством.

А в історії міст і сіл УРСР написано, що назва села походить від назви річки Мигівки.

В селі Мигове було покладено в середині ХІХ століття вузькоколійку Лукавці-Мигово(Майдан), по якій з хуторів перевозили ліс на Луківецьку та Берегометську лесопильні.

Ще до скасування кріпацтва село наше перебувало у володінні кількох поміщиків, яким належала найбільша кількість землі: Василькам, Флокдорам, Богусівичам.

У 1835 році поміщик В.Василько побудував у Миговому залізоробний завод. Як сировина використовувались руди, що не глибоко залягали на околиці села.

З 1845 року завод працював на металевому брухті, який привозили з Хотинської Фортеці.

1860 року цей завод припинив своє існування, а залишки даного заводу охороняються в даний час державою, як пам'ятки старовини.

В 1860 році на кошти сільської громади в нашому селі руками наших односельчан побудовано будинок священника та школа. 1873 року була побудована перша церква, а в 1903 році перебудована на більшу за розмірами.

В 1903 році було відкрито два класи початкової школи.

Місцева рада утворена 05 липня 1940 року.

12 квітня 1944 року було визволено наше село від німецьких окупантів

.

Після звільнення села відразу відновилася робота сільської ради.

В січні 1949 року в Миговому створено сільськогосподарську артіль яка налічувала шість дворів. У грудні 1949 року їх було - 216.

1951 року до нашої артілі приєдналася артіль „8 Березня” села Велике.

В 1958 році було відкрито цегельно-черепичний завод на території села Мигове.

Село поступово почало розвиватися і 27 жовтня 1967 року колгоспу за будівництво культурно-побутових об’єктів за кошти колгоспу було присуджено медаль ім. Т.Г.Шевченка.

На сьогодні село є туристичним центром. Відоме своїми гірськолижними туристичними комплексами, що особливо стає незамінним місцем відпочинку взимку в різдвянно-новорічні свята.

Пам’ятки

  • Церква Івана – Сучавського Київського патріархату;
  • Церква Петра І Павла Київського патріархату;
  • Адвентисти – реформісти сьомого дня;
  • Православна Свято-Василівська церква Чернівецько-Буковинської єпархії