Подорож до Миргороду та Гоголівських місць
Шановні туристи, щиро запрошуємо Вас відвідати затишне та квітуче місто Миргород.Головною визначною пам'яткою Миргорода, згідно творів М. Гоголя, була величезна калюжа, яку він описав у своїй повісті "Як посварився Іван Іванович з Іваном Никифоровичем".
Зараз Миргородська калюжа являє собою упорядкований ставок. Біля нього обладнані пляжі і човнові станції.
В самому центрі міста знаходиться бювет з мінеральною водою. Досить часто Миргород називають перлиною України.
Це пояснюється тим, що в цьому місті ідеальні умови для оздоровлення. Тут є і цілюща мінеральна вода, і унікальні лікувальні грязі, і, звичайно ж, кришталево чисте повітря.1-й день.
- 08:00
- Виїзд з м. Бровари
- 08:15
- Виїзд з м. Київ, М «Лісова»
- 11:00
- Приїзд в м. Миргород. Зустріч з екскурсоводом.
Сьогодні Миргород - один з найпопулярніших і доглянутих курортів України, головним багатством якого є мінеральні води для питного лікування і ванн.
Вода за своїм складом близька до вод всесвітньо відомого німецького курорту Баден-Баден. Цей благодатний куточок української землі немов створений для душевної рівноваги.
-
У центрі міста знаходиться красива Свято-Успенська церква 1887 р., а відразу за нею виходить на центральну площу ставок «Миргородська калюжа», який прикрашений будиночками для лебедів, а самі птахи граціозно плавають по воді.
На набережній ставу до 200-річчя з дня народження письменника був відкритий новий пам'ятник М.В.Гоголю. Інший пам'ятник Гоголю вже кілька років зустрічає гостей на пероні залізничного вокзалу.
У місті з'явилися нові сквери та пам'ятники: сквер Козацької Слави з пам'ятником Миргородським козакам, сквер пам'яті жертв Чорнобиля з пам'ятним знаком та дзвіницею.
Центр культурного життя міста-курорту - Палац культури курортного комплексу з кіноконцертним і танцювальними залами, який за оригінальну форму прозваний «бочкою».
Безліч людей приїжджає в це місто пройтися по гоголівських місцях, вклонитися стародавнім святиням. Або просто відпочити, подихати екологічно чистим повітрям, напоєним ароматом лугового різнотрав'я і квітів.
- 13:00-14:00
- Обід в кафе. (власні кошти).
- 14:30
- Переїзд до с. Великі Сорочинці. Огляд Літературно-меморіального музея Гоголя та Спасо-Преображенської церкви.
Село Великі Сорочинці славиться не тільки барвистою ярмаркою, ви зможете відвідати знаменитий будинок Гоголя, в якому з'явився майбутній літературний геній.
- Будинок належав відомому військовому лекарю М. Я. Трохимовському. Експозиція розміщується в п'яти залах. Сім тисяч експонатів оповідають про дитинство Гоголя та роках вчення. Ця екскурсія виявиться дуже цікавою, оскільки в експозиції представлені особисті речі, що належали відомому містику. Вони були з ним під час подорожей Європою та Близьким Сходом - це циліндр, саквояж для подорожей, рукописи Гоголя і його посмертна маска.
Тут же в селі Великі Сорочинці знаходиться Спасо-Преображенська церква, в якій був хрещений Гоголь. Церква побудована в 1732 році в стилі бароко. Зберігся унікальний семиярусний різьблений іконостас шириною 20 м і висотою 17 м, утворений трьома іконостасами, які містять понад сто ікон XVII ст.
- 16:30
- Переїзд до с. Гоголево. Державний музей-заповідник М. В. Гоголя був створений на території колишньої садиби Гоголів-Яновських. Тут пройшли дитячі та юнацькі роки Гоголя, сюди він приїжджав в різні роки до матері і сестер.
-
Садиба була відновлена за планами, спогадами, листами сучасників, старими фотографіями і на основі гоголівської "Книги всякої всячини" і відкрита в 1984 році. Меморіальна і літературна експозиція займає десять залів.
Відновлено інтер'єри кімнат, у флігелі, де, приїжджаючи додому в останні роки, жив Гоголь, відтворено його робочий кабінет з особистими речами.
На території музею-заповідника знаходяться будинок, флігель, альтанка, грот, парк, два ставки.
- 18:00
- Від’їзд до Києва.
- 22:00
- Прибуття в Київ. (час орієнтовний).
- Переїзд комфортабельним автобусом;
- Робота екскурсоводів;
- Страхування пасажирів;
- Супровід екскурсоводом по всьому маршруту;
- Оглядова екскурсія по місту;
- Вхідні квитки до музеїв - 40 грн.;
- Обід в кафе - 90 грн.