Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Великий та сміливий народе України, ми відновлюємо наші тури в безпечні місця. Кожні 10% з доходу ми відправлятимемо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ. Раді будемо кожній зустрічі з вами.
(044) 344-17-66 - (тимчасово не обслуговується)(067) 446-75-35 - Валентина
  • 1377
  • 1

Ніредьгаза

Місто Ніредьгаза - адміністративний центр медьє Саболч-Сатмар-Берег, приблизно однаково віддалений від кордонів Словаччини, України та Румунії. Він грає важливу роль у транспортному сполученні на заході Угорщини. Назва міста можна перевести, як «березовий церква». 

Околиці Ньїредьхази, мабуть, стали свідками гуннского вторгнення, хвиль переселення народів, аварского панування, проте даних про поселення того часу немає. Перша згадка про місто датується вже угорським періодом - 1209 роком. Тоді це була невелика село, що називалася Ньір. Після 1236 року, коли в поселенні з'являється перша християнська споруда, до назви додається «Едьхаз» (церква). До моменту турецького вторгнення в Угорщину (16 століття) Ніредьгаза як і раніше залишалася малонаселеній. Османські війська без праці взяли містечко і зруйнували його. Тільки з середини 17 століття в Ніредьгазу знову почало прибувати населення. При Габсбургах місто стало стрімко забудовуватися, а населення збільшилося, в основному, за рахунок словаків. 19 століття - епоха звільнення від застарілих феодальних порядків, час інтенсивної індустріалізації, будівництва залізниці (1858 рік). В першу Світову війну місто окупували румуни, а в Другу Світову - частина міста зруйнована. При цьому загинуло майже все єврейське населення.

 

Ніредьгаза - популярний серед відпочиваючих місто. Він привертає, перш за все, солончаковим незамерзающим озером Шоштодьyoрдьфёрде, або просто Шошто. Воно знаходиться в передмісті, на його берегах знаходиться курорт і купальні.

 

Крім курортного значення туристи можуть оцінити архітектуру міста, де найбільш помітними є такі об'єкти, як євангельська (1786 рік), реформаторська , греко-католицька (1897 рік) і римсько-католицька (1904 рік) церкви. Також в Ньїредьхазі можна відвідати музей східного релігійного мистецтва з багатою колекцією сакральних предметів та ікон православної церкви, історичний музей Андраша Йоша. Зоопарк в Ньїредьхазі - другий за величиною в Угорщині. Щороку в місті проводиться кілька музичних фестивалів.