Одеська Філармонія

Одеська обласна філармонія — концертна агенція, що провадить концертні виступи та керує творчою діяльністю зарахованих до її штату артистів-виконавців — музикантів-солістів, музично-виконавських колективів та артистів розмовних жанрів, а також організовує концертні виступи українських та іноземних артистів-гастролерів. Одеська філармонія є державною бюджетною організацією, підпорядкована а бюджетна організація, підпорядкована Одеській обласній Раді та Одеській обласній державній адміністрації й субсидована ними.

Історичний нарис

Одеська обласна філармонія є наступницею низки громадських і напівдержавних організацій, що вирішували завдання модернізації культури та організації культурного життя. У 1842 році за ініціативою І. Тедеска було створено Одеське філармонічне товариство, що час від часу провадило оркестрові концерти. 1864 року П. Сокальський співзасновував Товариство аматорів музики, що й собі провадило концерти. 1870 року ці обидва товариства об'єдналися, утворивши Одеське музичне товариство, яке 1886 року влилося у відкрите 1884 року Одеське відділення Імператорського Російського музичного товариства. Відтоді в місті регулярно відбувалися симфонічні зібрання: взимку — в залі відбудованого в 1887 році Міського театру 'нинішнього Театру Опери та Балету) і в новозведеної в 1899 році залі Нової біржі, а влітку, як правило, в Міському саду й Александровському парку (нині ім. Т. Шевченка).

Сучасність

Творчий колектив Філармонії охоплює вокалістів, музикантів-інструменталістів, музично-виконавські колективи, майстрів розмовного жанру, в також лекторів-музикознавців. Зусиллями артистів і редакторів філармонії створюються творчі проекти та музично-освітні програми. Особливе місце в роботі Філармонії належить вихованню молоді, задля чого провадяться музичні абонементи та недільні концерти для дітей. Артисти Філармонії багато уваги приділяють гастрольній діяльності, регулярно концертуючи містами й селами Одеської області. Філармонія і далі співпрацює з Національним Одеським філармонічним оркестром (художній керівник і головний диригент Хобарт Ерл), надаючи залу для проб і концертів. Творча активність Філармонії доповнюється широкою палітрою українських та іноземних артистів-гастролерів.

Джерело