Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 14
  • 1

Ольжин острів

Ольжин острів (Ольгин острів) — один з дніпровських островів, розташований в південній частині Києва. Разом з островом Козачий входить до загальнозоологічного заказника місцевого значення «Острови Козачий та Ольжин», який є частиною регіонального ландшафтного парку «Дніпровські острови».

Природа

Ольжин острів є річковим заплавним островом зі збереженою в природному стані заплавною екосистемою, характерною для середньої течії Дніпра з унікальними природними елементами. Острів є типовим останцем борової тераси з сухими піщаними екотопами та окремими зниженими болотистими ділянками.

Більшу частину острова займають піднесені ділянки з піщаними луками. На більш сухих ділянках домінує куничник наземний. В деяких місцях домінує кипець сизий. Типові види на піщаних луках: щавель горобиний, пижмо звичайне, очиток шестирядний, очиток їдкий та очиток пурпуровий, гвоздика Борбаша, полин-нехворощ, холодок лікарський, холодок багатолистий.

Піщані луки нижчого рівня. Тут у травостої переважає куничник наземний. Серед лучних видів тут келерія Делявіня, деревій заплавний, підмаренник здутоплодий, конюшина рівнинна, конюшина альпійська.

На зболочених зниженнях переважають угруповання лепешняка великого.

Куртини і смуги рогозу широколистого та угруповання осоки омської трапляються в найглибших місцях знижень.

Серед болотних угруповань: хвощ лучний, чистець болотяний, вовконіг європейський, очеретянка, самосил часниковий (росте на західній межі ареалу).

На Ольжиному острові фрагментарно трапляються і лісові ділянки. Характерні групи дерев: осокори, на підвищених місцях — сосни. В деяких місцях домінують чагарникові верби, переважно верба попеляста, і аморфи.

Джерело