Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Дорогі друзі. В зв`язку з військовою ситуацією в Україні ми призупиняємо організацію турів до настання тиші. З приводу повернення коштів звертайтеся до наших менеджерів. Відповідати вам зможемо не відразу, тому, що наші менеджери можуть знаходитися в бомбосховищах чи підвалах !!!
(044) 344-17-66 - (тимчасово не обслуговується)(067) 446-75-35 - Валентина
  • 1086
  • 1

Остра брама

Остра брама, або Ворота світанку — Ворота світанку, Вострая брама) – міська брама в Старому місті у Вільнюсі, в готичному стилі, побудована у 1503–1514 роках; разом з прилягаючим до неї фрагментом оборонного муру становить єдиний залишок старих фортифікацій міста, є кінцем Остробрамської вулиці. З внутрішньої сторони брами знаходиться збудована у 1829 році класицистична Остробрамська каплиця з Остробрамською іконою Божої Матері.

Архітектура Острої брами

Ворота були побудовані в стилі пізньої готики між 1503 і 1514 роками. Це була майже квадратна в плані будівля (11,2×10,8 м) з товщиною стін до 2 метрів. У цокольному поверсі розміщені прохід з хрестоподібними склепіннями, відкритий на північ і на південь отворами, котрі закриті сегментарними арками. Внутрішня частина воріт перекриттям розділена на два поверхи.

Верхній ярус воріт вінчає високий аттик, прикрашений тинькованим рельєфний фризом, побудований з елементами зачищеного нідерландського орнаменту. Аттик прикрашає овальний медальйон з рельєфним гербом Погоня, підтримуваний грифонами.

Джерело