Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 6
  • 1

Острів Кампа

Цей острів штучний. Острів не так просто розгледіти на карті — він не знаходиться посеред річки і його берегова лінія плавно йде вздовж русла Влтави.

Історія острова

Вперше місце згадується у 1169 році.

У Влтави був маленький рукав — річка Строуга. Вона і зараз тече під опорами Карлового мосту. Річка робила петлю і знову поверталася до Влтаві. У XII столітті русло Строуги змінили, — прорили штучний канал, змусивши воду працювати на млинах

.

Є версія, що утворився штучний острів став місцем проживання празьких мельников.

Забудова

Перше, що притягує сюди туристів — мальовничий вид, англійський парк, маленькі будиночки і затишні кафе.

Довгий час, городяни не будували будинків на острові, побоюючись затоплення.

У XV столітті острів викупив архиєпископ і почалося облагороджування земель: були розбиті парки і фруктові сади. Один з них живий до цього часу і знаходиться в південній частині острова.

У XVII столітті на острові жили ремісники, процвітало гончарне мистецтво і торгівля. Тут же проводилися ярмарки.

З часом острів став придатним для будівництва. На ньому з’явилися будинки, особняки і палаци.

Сучасні пам’ятки

Навіть в сутінки непідготовлений турист може злякатися, якщо наткнеться на Величезних повзаючих немовлят.

3 безликі скульптури належать знаменитому сучасному скульптору Давида Чорного. «Пісяючі чоловіка» у дворі музею Франца Кафки напевно найскандальніше його творіння. Обертається гігантська голова Ф. Кафки на оной з площ Праги — теж його робота. Інші Скульптури Д. Чорного знаходяться в празьких музеях і на знаменитій телевежі.Не тільки привиди старого міста вештаються вздовж Чортиці. Вночі тут можна побачити шеренгу світяться жовтих пінгвінів, бредуть до острова. Звідки вони взялися? Вони — експонат Музею сучасного Мистецтва.

І вони не хочуть налякати нас, а привернути увагу до світових екологічних проблем.

На острові розташовано музей Кампа. Це знаменитий Музей сучасного мистецтва. Його експозиція неординарна, яскрава, іноді може збентежити своєю відвертістю.

Ще одна визначна пам’ятка сучасної Кампи — Стіна Джона Леннона. Коли Леннон помер, шанувальники приходили сюди, щоб написати уривок з улюбленої пісні або просто намалювати щось.

Перший час графіті зафарбовували, але на прохання посла Франції (великого шанувальника The Beatles) — її зробили празьким меморіалом.У числі визначних пам’яток острова — найвужча вулиця Праги.

Якщо бути точними, то це — прохід між будинками, але може пройти лише одна людина. Щоб уникнути незручних ситуацій з двох сторін «вулиці» стоять світлофори.

Джерело