Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(044) 344-17-66 - багатоканальний(096) 010-99-77 - керівник компанії Євгеній
  • 1748
  • 1

Пам'ятник Івану Мазепі

Чернігівський пам'ятник Івану Мазепі став першим пам'ятником славному гетьману не лише в обласному центрі України, а й в українському місті взагалі, випередивши за часом встановлення появу пам'ятників Мазепі в Полтаві (там зі спорудженням тягнули з сер. 2000-х рр. проте він вийшов значно монументальнішим) та в столиці Києві, де монумент гетьману мав з'явитися в жовтні 2009 року.

Пам'ятник Івану Мазепі в Чернігові розташований на т. зв. Валу біля історичної будівлі Чернігівського колегіуму (XVIII ст., один з найдавніших навчальних закладів Лівобережної України), у створенні якого гетьман узяв безпосередню участь.

Автори пам'ятника — місцевий скульптор Геннадій Єршов та архітектор Володимир Павленко, заслужений архітектор України, начальник управління містобудування та архітектури Чернігівської обласної державної адміністрації.

Пам'ятник являє собою бронзове погруддя гетьмана на білій мармуровій колоні. В руках Мазепа тримає булаву — яка тут виступає не лише символом гетьманської влади, а й уособленням державної незалежності України. На постаменті пам'ятника прикріплено фамільний герб Івана Мазепи.

Вікіпедія